Size Uygun Irkları Seçin
Kedi Irkları 17 kedi türü var
Kedi Çeşitleri & Özellikleri Hakkında Her Şey

Her kedi, eşsiz bir karakter ve kişiliğe sahiptir. Sağlık ihtiyaçları da aynı şekilde benzersizdir.

50’den fazla kedi ırkının mizaç ve ihtiyaçları hakkında uzman bilgisi edinin. Aradığınız ırkı bulmak için kaydırarak ilerleyin veya arama yapın.

Daha Fazla Göster

Sıkça sorulan sorular

70'ten fazla kedi ırkı olduğu tahmin edilmekle birlikte çeşitli uluslararası organizasyonlar tarafından tanınan ırkların sayısı tescil eden kurumun standartlarına göre farklılık gösterebilmektedir.
Bu kediler her ne kadar evde de besleniyor olsa da sokaklarda kedilerin çoğu tekir kedidir. Tekir kedi melez özelliklere sahiptir. Saf bir cins değildir. Özellikleri açısından da diğer kedilerle çoğu yönden aynıdır.
Kaplan, aslan, pars, kar parsı ve jaguar cinsleridir.
Tiffanie cinsi kedilerin en belirgin özelliği nazik, sevecen ve yumuşak huylu olmasıdır. Sahibinin duygularını anlayan ve değer veren hassas bir yapısı vardır.
Petibom olarak kedi satışına karşıyız , satın almanızdan ziyade kesinlikle sahiplenmenizi öneririz.
British short hair , Himalayan blue point , Chartreux ,Bombay kedisi ,Siyam kedisi ,Van kedisi ,Chinchilla ,Sibirya kedisi önerilmektedir.
İran Kedisi (Persian), British Short Hair, Birman, Exotic Shorthair, Maine Coon , Himalayan cinsleri en uysal kediler arasında yer almaktadir.
Sosyalleşebilirler, büyük çaba ve sabır gerektirir. Yabani kediler insanlar ile iç içe yaşadıkları için zaman zaman insanlara güvenmemeyi tecrübe edindiler Vahşi bir kedi, sahibi tarafından kafese veya bir odaya kapatıldığında genellikle panikler. Hapsedilmekten çok korkarlar ve bu korkunun bir sonucu saldırganlık olacaktir. İnsanlarla birlikte büyüyen kediler, özellikle onları kucaklayan, konserveleri açan, ikramlar hazırlayan ve ipler, tüy oyuncakları veya lazer ışıkları şeklinde eğlence sağlayan nazik insanlar, insanlarla bağ kurar ve bebeklikten itibaren güven geliştirir. Kuralları öğrenirler ve size kurallarını öğretirler. Birlikte büyürsünüz. Ancak şımartılmış, çok sevilen ve sevecen minik can dost bebekleriniz bile korktuklarında veya incindiklerinde saldırabilirler. Bir kedi her zaman biraz vahşi olabilir.