Yalnızca kedi sahiplerinin anlayacağı şeyler!

2 Mayıs 2021
35
Yalnızca kedi sahiplerinin anlayacağı şeyler!

Kedilerin hepimizin bildiği ve çoğunlukla sevdiği birçok özelliği vardır. Bunlardan birkaçı: Sevimliler, inanılmaz derecede yargılayıcılar, sakinler ve en iyi arkadaşınız olmaya adaylar! Tabi canları isterse… Kediler, bazen çok farklı, ilginç ve anlaşılmaz canlılar olabiliyorlar. Ve kediler hakkında, yalnızca kedi sahiplerinin gerçekten anlayabileceği şeyler söz konusu.

Bunlardan bazıları oldukça şaşırtıcı, bazıları ise bir miktar mide bulandırıcı olabiliyor! Fakat hepsinde biraz eğlence ve neşe bulunuyor. Bazen komik bazen çok tuhaf ve bazen de çok eğlenceli olan kediler hakkında yalnızca kedi sahiplerinin anlayacağı şeyler bakalım neymiş?

1. Kurtuluş yok gibi: Kedi tüyü!

Kedi tüyü

Hala kıyafetlerinizi kedi tüyünden arındırmaya çalışıyor musunuz? O halde çabanız takdire şayan! Zira giysilerinizi kedinizden ve her yere döktüğü tüylerinden uzak tutmaya çalışmak biraz boşuna. Tüy toplayıcılar veya özel vakum aparatları satın alma ve koyu renkli giysilerden kaçınma gibi bir dizi yöntemi denediğinizin farkındayım.

Fakat sizler de kedinizin bir parçasını yani tüylerini, her nereye giderseniz gidin yanınızda götüreceğinizin artık farkındasınız. Bu her zaman eğlenceli olmayabiliyor; lakin yine de küçük dostlarımız için değer!

2. Bir şeyler mutlaka düşecek, dökülecek ve hatta kırılacak!

yaramaz kedi

Kedilerin bazı konularda fazlasıyla yaramaz oldukları bilinen bir gerçek. Özellikle de konu kırmak, dökmek ve düşürmek olunca onları kimse tutamıyor! Sehpanızın üstüne şık bir vazo veya biblo mu koymak istiyorsunuz? Bir kez daha düşünün; zira kediniz iç dekorasyon rüyalarınızın her birini mahvedecek!

Mutfak tezgahınızın üzerine biraz saksı çiçeği mi koyacaksınız? Acele etmeyin; çünkü kedinizin girişimiyle düşüp parçalanması an meselesi. Telefonunuzu tezgahın ya da masanın kenarına mı bıraktınız? Umarım gereken koruyucu ekipmanlara sahiptir.

3. Kedinizin poposunu yüzünüzde hissedebilirsiniz!

Bunu söylemenin ne yazık ki başka bir yolu ya da kibar bir izahı yok: Kedi sahipleri sık sık kedilerinin poposuyla karşı karşıya gelebilirler. Biraz iğrenç olmasına rağmen, kedinizin poposunu burnunuzun dibine sokması aslında iyi bir şeydir. Çünkü bu sizden hoşlandığının bir göstergesidir.

4. Tuvalet kağıtlarını kaldırın ve saklayın!

tuvalet kağıdı

İsterseniz dünyadaki en iyi, en uygun tuvalet kağıdını satın alın, her ne olursa olsun onu kedinizden saklamalısınız. Zira tuvalet kağıtlarını ortadan kaldırıp, kedinizin ulaşamayacağı bir noktaya koymak hayati önem taşıyor.

Aksi takdirde kediniz tarafından parça pinçik edilmiş kağıt artıklarını tek tek toplamak zorunda kalabilirsiniz. Maalesef kediler tuvalet kağıtlarını yuvarlamaya ve onları parçalamaya bayılıyor.

5. Kediler gün içinde bolca uyur; peki ya gece?

Kedinizin günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirdiğini fark etmişsinizdir. Buna ek olarak kedilerin gece hayvanı olduklarını da duymuş olabilirsiniz. Gündüz uyuyup, şekerleme yapmaya bayılan kediler, geceleri bıcır bıcır ortalıkta dolanmaktan çekinmez.

Hele ki sabaha karşı fazlasıyla hareketlenirler! Dolayısıyla büyük bir ihtimalle alarmınızdan önce kediniz yüzünden uyanacaksınız. Çalar saatinizin çalmasına bir iki saat kala kediniz hareketlenmeye ve sabah egzersizlerini sizinle yapmaya başlayacak. Üstünüzde tepinmek ve hatta tam yüzünüzün üstüne oturmak gibi…

6. Kediniz için potansiyel tuvaletler!  

Kediler, tuvalet ve temizlik konusunda fazlasıyla titizdir. Büyük bir çoğunluğu tuvaletlerini nereye yapmaları gerektiğini bilir ve bunun dışına asla çıkmazlar. Eğer böyle bir şey yaşanırsa diye anlatmakta fayda var. Kedinizin tuvaletini nereye yaptığı konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü bazen garip bir şekilde saksının dibine veya bir kutuya dışkılarını bırakabiliyorlar.

Bu konuda kedinizi sürekli ikaz edin ve onu elinizden geldiğince kumuna koyun. Böylelikle tuvaletini yalnızca kumuna yapmayı öğrenecektir. Bunun yanı sıra sabah uyandığınızda salonunuzun tam ortasında küçük bir kusmuk birikintisi görebilirsiniz. Endişelenmeyin! Kedinizin kusması olağan bir durumdur ve ara ara tekrarlanabilir. Sadece hazırlıklı olun…

7. Konforlu bir kedi yatağı mı? Karton kutu iş görür!

kedi ve kutu

Kedinizin konforlu bir uyku çekmesi için en mükemmel yatağı seçmek adına uzun zaman harcadınız. Bu konu hakkında onlarca yazı okudunuz, cildini tahriş etmesin diye organik pamuklu bir yatak seçtiniz ve hatta üzerine küçük yastıklar eklediniz, böylece biraz daha rahat hissedecekti.

Fakat kediniz, küçük bir karton kutu gördüğünde tüm emeğinizin boşa olduğunu anlayacaksınız. Zira kediniz karton kutuya tabiri caizse aşık olacak! Dolayısıyla paranızı çarçur etmek istemezsiniz. Kedilerin kutuları neden bu kadar çok sevdiğini merak ediyorsanız, tıklayın: Kediler kutuları neden sever? Kutuların cazibesi!

8. Kediniz sizden daha kaliteli besleniyor

Markette satılan, hazır yiyecekler tüketip, gündelik hayatınıza devam edeceksiniz. Bu esnada kediniz yalnızca yüksek kalibreli, glütensiz, GDO’suz, organik ve aşırı sağlıklı besinlerle beslenecek. Evet, durum biraz acıklı! Kedilerin beslenmesiyle ilgili daha fazla bilgi almak için okuyun: Kediler ne yer? Sağlıklı kedilerin yiyebileceği her şey!

9. Evin patronu kim?

Evinizin patronu olduğunuzu sanıyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. Kedilerin yaşadığı bir evde patronun kim olduğunu hepimiz biliyoruz. Çünkü artık sehpanızın üzerine vazo ya da biblo koymuyor, saksılarını düşebilecekleri yerlerden uzak tutuyor, tezgahın üzerine telefonunuzu bırakmıyor ve hatta tuvalet kağıdınızı bile saklıyorsunuz.

Üstelik siz çalışırken dizüstü bilgisayarınızın üstüne oturan kedinizi yerinden kaldıramıyor ve ne olduğunu anlayamadığınız bir şekilde oraya buraya koşuşturmasına ve miyavlamasına engel olamıyorsunuz. Fakat bunun çok eğlenceli ve sevimli olduğunu kabul edin!

kedilerle yaşam

10. Kişisel alan mı? O da ne?

Kediler, sevdiklerini göstermek için popolarını sahiplerinin yüzüne koyarlar. Sizi sevdiklerini göstermek için size sıfır kişisel alan bırakır ve aynı zamanda buna mecbur olduğunuzu size hatırlatırlar. Hatta bazen banyoya bile beraber girebilir, dişlerinizi birlikte fırçalayabilirsiniz.

Ya da tuvaletten çıkar çıkmaz kediniz bir anda ayaklarınızın ucunda beliriverir. Laptop ile çalışmanız mı gerekiyor? Mutlaka tam bilgisayarınızın üstüne gelip, pat diye oturacaktır.

11. Ne güzel kucaklaşıyorduk; ne oldu şimdi?

Koltuğunuzda kedinizle kucak kucağa oturmaktan daha keyifli bir şey olamaz… Ta ki tek bir yanlış hareket yapana, dokunmamanız gereken bir yere dokunana kadar! Eğer böyle bir şey olursa kediniz çıldırır, sizi ısırır ve başka bir odaya kaçar.

Yorum & Görüşünüzü Bildirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.