Kedi Davranışları ve Anlamları ve Bir Kedi Nasıl Eğitilir Hakkında İpuçları

Miyavlama veya pençeleme gibi yaygın kedi davranışı sorunları hakkında tavsiyeler ve çöp kutsu & kum kabı eğitimi de dahil olmak üzere kedinizin veya yavru kedinizin eğitimi hakkında ipuçları alın.

Son Eklenenler

Kedi Hareketleri & Anlamları Sıkca Sorulan Sorular

Kafa vurma, yoğurma, oyun oynama ve tabii ki kucağınıza kıvrılma, evcil hayvanınızın sizi sevdiği ve size güvendiği anlamına gelen sevecen hareketlerdir. Kediniz başını veya yüzünü vücudunuza sürttüğünde, kendine özgü kokusunu bahşeder, bu da kedi dilinde ona ait olduğunuz anlamına gelir.

Mırıldama, triller, miyavlar ve cıvıltılar , kedilerin iletişim kurma biçimleridir. Size yakın olduklarında kendilerini güvende ve sevilmiş hissederler.

Kısaca miyav : Standart selamlama. “Merhaba!” Çoklu miyavlar veya miyavlar: Heyecanlı karşılama. “Seni görmek çok güzel!” diyebilirsiniz 🙂

“Yavaş göz kırpma, bakmadan göz temasının bir göstergesidir ve bu davranışı bir rahatlama ve güven işareti olarak yorumluyoruz. Bazıları buna aşk diyebilir.”

Kediler selam vermek ve dikkat çekmek için sesler çıkarırlar . Ayrıca mutluluk, takdir, korku, acı ve saldırganlığı ifade etmek için ses çıkarırlar. Yavru kediler tipik olarak yaşlı kedilerden daha iletişimseldir ve evcil kedigiller genellikle vahşi olanlardan daha seslidir.

Pek çok kedi – ve özellikle bazı cinsler – çok sevecendir ve kucakta yatmayı, boyunlarına sokulmayı ve evet, sarılmayı sever . Örneğin Birmanya, Ragdoll ve LaPerm kedileri, iki ayaklı aileleriyle güçlü bağlar oluşturan “insan” kedileri olarak bilinirler.

Bir kedi kendini iyi hissetmiyorsa, evde dolaşabilir ve rahat bir yer bulmaya çalışırken sıkıntısını dile getirebilir . Hipertiroidizm de dahil olmak üzere çeşitli hastalıklar, bir kedinin huzursuz, sinirli, susuz ve/veya aç hissetmesine neden olarak, kedinin etrafta dolaşmasına ve miyavlamasına neden olabilir.

Bazen kediler dikkat çekmek için sahiplerini takip etmeyi sever. Kediler sahiplerine karşı çok sevecen ve sevecen olabilirler . Bazı kediler arkadaşlığımızdan hoşlandıkları için bizi takip edebilir

Evet , kediler konuşulmaktan hoşlanır ve Tokyo Üniversitesi’ndeki Japon araştırmacıların yaptığı bir çalışma da dahil olmak üzere bunu destekleyen bilimsel çalışmalar var. Kedilerin sahibinin sesini anlayabildiğini ve kendileriyle konuşulduğunda dikkat ettiklerini ortaya çıkardı.

Kediler yaklaşık 25 ila 35 kelimeyi anlayabilir.

Suya karşı isteksizlik, ev kedilerinin en iyi bilinen özelliklerinden biridir. Islak kürk bir kedi için son derece rahatsız edicidir ve kuruması genellikle uzun zaman alır Islak tüyler ayrıca kurudan daha ağırdır ve bu nedenle bir kediyi daha az çevik hale getirir ve avcıların yakalamasını kolaylaştırır. ve kendini güvensiz hisseder.