Kedi Psikolojisi & Davranış Bozuklukları & Kedi Isırma Eğitim  İpuçları

Kedi ısırıkları ve çizikleri ağrılıdır ve muhtemelen enfeksiyona yatkındır. Saldırgan davranışın arkasındaki nedenleri kedi psikolojisinde onu nasıl durduracağınızı anlamanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Son Eklenenler

Kedi Psikolojisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

kedilerin insan ruh hallerine duyarlı olduğunu , üzgün hisseden insanlara yaklaşma olasılıklarının daha düşük olduğunu ve kendilerini dışadönük veya heyecanlı olarak tanımlayan insanlara yaklaşma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Kediler insan dilini insanlarla aynı şekilde işlemeyebilir , ancak araştırmalar kedilerin insan seslendirmelerini, jestlerini ve ifadelerini tanıdığını ve bazı durumlarda tepki verdiğini gösteriyor

Yavru bir kedi evde 2 sosyal yetişkin ile büyümüş bile olsa bir kişiyi diğer sahibine göre daha fazla değer verebilir.

İyi iletişim kurdukları insanlara yönelirler.

Kediler mutlu ya da üzgün olduklarını sözlü olarak ifade edemeseler de, akıllı evcil hayvan sahibi üzüntü, korku hissettikleri yaygın olarak kabul edilir .

Bir kedi veya herhangi bir evcil hayvan sizin üzgün olduğunuzu anlayabilir

Davranışınızdaki değişikliği hissediyorlar ve üzgün olduğunuzu biliyorlar.” Hatta bazı kediler üzgün olduğunuzda sizi teselli etmeye çalışırlar. bunuda kucağınıza uzanıp yüzünüzü veya ellerinizi yalayarak belirtebilirler.

Kediniz geceleri size yakın uyumakla kendini daha güvende hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir tehlike tehdidi algılarsa sizi uyandırabileceklerini de bilecektir
kalbinizin küçük koruyucusudurlar..

Köpekler gibi, kedilerin de rahatsızlıkları ve hastalıkları tespit etme konusunda esrarengiz bir yeteneği vardır . Kedilerin ayrıca akut bir koku alma duyusu vardır ve vücutta bir hastalığın neden olduğu kimyasal bir değişikliği koklama yeteneğine sahiptirler.

Sesini taklit et
Sana Sürmesine İzin Ver.
Veterineri Atlamayın.
Göz kırpın ve sevgiyle gözlerine bakın

Bir aile üyesi (insan veya hayvan) vefat ettiğinde veya taşındığında, kediniz üzülebilir ve depresyona girebilir. Bu genellikle geçici bir davra

Birçok kedi sahibinin merak ettiği bir sorudur. ve cevap kocaman bir evet! Kediler genellikle sahiplerine ve diğer arkadaşlarına karşı oldukça güçlü bir sevgi hissederler .