En İyi Köpek Kulak Temizlemenin Solüsyonu & Tavsiyeler

Köpeklerin kulakları kirli veya nemli olabilir, özellikle sarkık kulakları varsa veya suda oynamayı seviyorlarsa. Köpekler için en iyi kulak temizleme çözümlerinden bazıları için Petibom’dan satın alın.

En İyi Köpek Kulak Temizlemenin Solüsyonu & Tavsiyeler

Köpek kulak temizleme solüsyonu nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli: Kedi yada köpeğinizin başı dik durumda iken kulak kanalına 6-8 damla damlatılır kulak kepçesinede 2-3 damla damlattıktan sonra kulağa masaj yapılarak kirin yumuşaması sağlanır. Sonrasında kulak temiz bir pamuk ile temizlenir. Eğer kulak çok kirli ise bu işlem bir kaç kez tekrarlanır.

Evcil hayvan ebeveyn favorileri

İşte Petibom'un evcil hayvan ebeveyn müşterileri tarafından en sık seçilen en iyi köpek kulak temizleyicilerinden bazılarının bir listesi.

Beaphar Köpek ve Kedi İçin Kulak Temizleme Losyonu 50 Ml

Bu kulak temizleme losyonu, evcil hayvanınızın kulaklarındaki kulak kiri ve diğer kalıntıları gidermek için özel olarak formüle edilmiştir. Güvenli ve kullanımı kolaydır. Köpeğinizin kulaklarındaki kulak kirini ve diğer kalıntıları gidermeye yardımcı olur, böylece sinirlilik ve iltihaplanma riskini azaltır. Deriye zarar vermeyen ve alkol içermeyen formüldür.

Beaphar Köpek ve Kedi İçin Kulak Temizleme Losyonu 50 Ml;

 • kulak kanalı için doğal bir iltihap önleyici ve kayganlaştırıcı görevi gören bileşenler içerir,
 • kulağın güvenliğini sağlamak ve temizlemek üzere özenle formüle edilmiştir,
 • en etkili sonucu almak için haftada bir kullanılması tavsiye edilir,
 • kulaktaki kene ve böcek gibi canlıları temizler.

 

Gimdog Kulak Temizleme Losyonu 50 Ml

Köpekler kulak enfeksiyonları geliştirmeye eğilimlidir, bu nedenle kulaklarını düzenli olarak temizlemek önemlidir. Bu, zamanla birikerek kulak rahatsızlığına ve hatta enfeksiyona neden olabilecek fazla kiri ve diğer kalıntıları gidermeye yardımcı olacaktır. Ancak doğru ürünü kullanmak oldukça önemlidir. Gimdog Kulak Temizleme Losyonu, kulakları temiz, sağlıklı ve taze kokulu tutmak için nazik bir formül içerir.

Gimdog Kulak Temizleme Losyonu 50 Ml;

 • kulak kanalını yatıştırır, temizler ve dezenfekte eder; ve gelecekteki kulak enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir bariyer sağlar,
 • zararlı bileşenler içermez,
 • kaşıntı, kulak akıntısı ve genel rahatsızlığı yatıştırır.

Trixie Kedi Köpek Tavşan Kulak Bakım Damlası, 50mll

Evcil hayvanınızın kulaklarını nazikçe temizler, kokularını giderir ve bakım yapar. Köpekler, kediler ve tavşanlar için özellikle nazik ve güvenlidir ve kullanım kolaylığı için özel bir damlalık ile sağlanır. Hoş bir koku bırakırken kulakları temizlemeye yardımcı olan doğal biberiye özleri içerir. En iyi yanı, kullanımının kolay, uygun fiyatlı ve etkili olmasıdır. Özellikle birden fazla evcil hayvanı olanlar için her zaman sahip olunması gereken bir üründür.

Trixie Kedi Köpek Tavşan Kulak Bakım Damlası, 50mll;

 • kulak kokusunun giderilmesini destekler,
 • kulak temizliğini nazikçe yapılmasını sağlar,
 • doğal içeriklidir,
 • kedi, köpek ve tavşanlar için uygundur.

Purele Ear Staın Kulak Temizleme Spreyi 50 Ml

Köpeklerin kulak kaşıntısını gidermek ve kulak kirini güvenli bir şekilde gidermek amacı ile formüle edilmiştir. Önerilen miktarda damla kulak içine damlatılır ve ardından kulağa masaj yapılır.

 • kulak kirinin yumuşamasını sağlar,
 • kulak temizliğini nazik ve kolayca tamamlanmasını sağlar,
 • kulakta oluşabilecek enfeksiyon gibi sorunları engeller,
 • kullanımı kolaydır.

Trixie Islak Kulak Temizleme Mendili, 30 Adet

Yeni kulak kiri üretilirken vücut eski kiri dışarı atar, köpek kulak kanalı otomatik olarak kendi kendini temizler. Ancak dışarı atılan kirin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Zamanla bakteri oluşur, kaşıntı ve enfeksiyonlara davetiye çıkarır.

Trixie Kedi Köpek Kulak Temizleme Mendili

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Köpek Eğitimi

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

Parazitler, mantarlar, kulak iltihabı, yabancı nesneler ve gıda alerjileri, köpeğinizin sürekli kulaklarını kaşımasının nedeni olabilir.

Kullanım Şekli: Kedi yada köpeğinizin başı dik durumda iken kulak kanalına 6-8 damla damlatılır kulak kepçesinede 2-3 damla damlattıktan sonra kulağa masaj yapılarak kirin yumuşaması sağlanır. Sonrasında kulak temiz bir pamuk ile temizlenir. Eğer kulak çok kirli ise bu işlem bir kaç kez tekrarlanır.

Pati dostlarımızda kulak kokusu nedenleri arasında sık karşılaşılanlardan biri de kulak uyuzudur.

Kulak temizliği, köpeğinizin kulaklarını sağlıklı ve enfeksiyondan uzak tutmanın en etkili yollarından biridir. Bununla birlikte, köpeğiniz için stresli bir deneyim de olabilir, bu nedenle süreci daha az stresli hale getirmek için adımlar atmak önemlidir.

1. İşe kulak temizleme malzemelerinizi hazırlayarak başlayın:

Fazla sıvıyı silmek için bir pamuk top veya gazlı bez, bir şişe kulak temizleme solüsyonu ve bir havluya ihtiyacınız olacak.

2. Küçük bir miktar veteriner onaylı kulak temizleyiciyi kulak kanalına sıkın.

3. Kulak temizleyiciyi kulak kanalının içinde karıştırmayı hedefleyerek, köpeğinizin kulağının tabanına yaklaşık 30 saniye masaj yapın.

4. Ardından, kulak temizleme ürününün kulak kanalına daha fazla girmesine ve daha fazla pisliği atmasına yardımcı olmak için köpeğinizin başını sallamasına izin verin.

5. Kalan kulak temizleme solüsyonunu ve kiri temizlemek için temiz bir pamuk top veya gazlı bez kullanarak kulağı silin.

6. Köpeğinizin kulak kanalında görünür bir akıntı kalmayana kadar tekrarlayın.

7. Bittiğinde köpeğinize bir ödül verin.

8. Sonuç: Köpeğiniz kulak temizlemeye alışmakta zorlanıyorsa, ek yardım için veteriner ekibinizle iletişime geçin. Evcil hayvanınızın bundan hoşlanmasına ve ona daha fazla tahammül etmesine yardımcı olabilecek bazı numaralar gösterebilirler.

Nazik formüller önemlidir. Köpeğinizin kulakları hassas bir ekosistemdir; sert temizleyiciler aslında mikrop dengesizliğine neden olabilir ve enfeksiyona veya aşırı maya ve mantar bolluğuna yol açabilir. Balmumu çözen ve koku gideren formüller arayın.

Evcil hayvanınızı yıkadıktan sonra veya yüzmeyi bitirdikten sonra nazik bir temizleyici kullanmak da iyi bir uygulamadır; bu, fazla nemi gidermeye ve yabancı kalıntılardan ve bakterilerden kurtulmaya yardımcı olur.

Köpeğinizin bir enfeksiyonu olduğu görülüyorsa, tezgah üstü ürünleri kullanmadan önce daima veterinerinize danışın. Köpekler için en iyi kulak temizleyicisi bile sorunun kaynağına inmiyorsa yardımcı olmaz.

Nazik bir temizleyici ve bir pamuk top veya yuvarlak, bakım temizliği için harikadır. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın kahverengi veya siyah akıntısı varsa, bu enfeksiyona işaret edebilir. Kendi başınıza tedavi etmeye çalışmadan önce bunu ekarte etmek için veterinerinize danışmanız en iyisidir.

Kuru ve kaşıntılı cilt, tahriş olöuş bölgeler veya cilt enfeksiyonları için evcil hayvanınızı ılık suyla yıkayabilir, ardından 1 ölçek elma suyu ve 3 ölçek su ile hazırladığınız solüsyon ile durulayabilirsiniz. Bu sirkeli su durulaması aynı zamanda tüylerinin yumuşak ve parlak olmasını sağlayacaktır.