Alerji Önleyici En İyi Hipoalerjenik Kedi Maması

Evcil hayvanlarınıza ayrıcalık sunacak alerji önleyici formülü sayesinde kedi maması mı onlar için en kusursuz ve en ayrıcalıklı şekilde sağlayarak beslenmelerinde eksiksiz bir öğün ile günü daha rahat geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Alerji Önleyici En İyi Hipoalerjenik Kedi Maması

Alerjiler için kedi mamasında nelere dikkat edilmelidir?

Nazik malzemeler

Nazik malzemeler

Köpeklerin ciltleri ve hassas mideleri Yiyeceklerindeki bileşenlere reaksiyon gösterebilir. Reaktiviteyi azaltmaya yardımcı olan tahriş edici olmayan bileşenler, köpeğinizin yemekten sonra daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir.

Faydalı takviyeler

Faydalı takviyeler

Alerjiler için iyi kedi maması sadece alerjiyi pasif hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda sağlığı destekleyici içerir takviyele lif gibi probiyotikler veya mineraller içerisinde mevcuttur.

Kalite ve Değer

Kalite ve Değer

Alerji Önleyici için en iyi kedi maması tahriş edici olmayan bileşenlere, faydalı takviyelere sahip olmalı ve uygun gördüğünüz bir fiyata alınmalıdır.

Öneri

Öneri

Yulaf ve pirinç gibi sindirilebilirliği yüksek tam tahıllar lehine mısır ve buğday gibi yaygın tahriş edici maddelerden kaçının. Çeşitli et yan ürünlerinden elde edilen protein yerine tek bir kaynaktan gelen hayvansal protein, köpekler için genellikle sindirimi en kolay olanıdır ve tahriş kaynağı olma olasılığı en düşüktür.

Evcil Hayvan Ebeveyn Favorileri

Mide yatıştırıcı içeriklerden kedilerin seveceği tatlara kadar, bunlar Petibom'un evcil hayvan müşterileri tarafından seçilen alerjiler için en iyi kedi mamalarıdır.

Brit Care Hipoalerjenik Kitten Tahılsız Tavuk ve Hindili Yavru Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Kitten Tahılsız Tavuk ve Hindili Yavru Kedi Maması, kediler için mükemmel bir seçimdir. Tavuğun en kaliteli kısımları ve diğer sağlıklı malzemelerden yapılmıştır. Yavru kediler ve hamile dişiler için hazırlanmıştır. Kalorisi yüksektir, karbonhidrat oranı düşüktür. Yüksek kaliteli hayvansal protein ve vitamin ve mineral karışımı içerir. Ayrıca kedinizin kalp sağlığını koruyan taurin açısından da zengindir. Kullanım sonrası kısa zaman içerisinde alerji semptomlarının azalmaya başladığı kanıtlanmıştır.

 • Hipoalerjenik formülü ile gelişmekte olan yavru kediler için tam bir Hipoalerjenik besin kaynağıdır.
 • 1 ila 12 ay arası yavru kediler için uygundur.
 • Yapay katkı maddeleri ve yan ürünler içermez
 • Kedinizin tüy yumağı kusma riskini azaltır. Cilt ve tüy sağlığını iyileştirir.
 • Antioksidanlar, vitaminler ve mineraller gibi ek besinler içerir.

ND Düşük Tahıllı Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1.5 Kg

ND Düşük Tahıllı Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, doğal antioksidanlar açısından zengin tahıllardan yapılan, kısırlaştırılmış kediler için oldukça besleyici bir mamadır. GDO  ve işlenmiş karbonhidrat içermez. Bu kedi maması markası özellikle sindirim hassasiyeti veya alerjisi olan kediler için uygundur. Formül, %98 hayvansal protein içerir ve bu da onu enerji gereksinimi azaltılmış kediler için ideal bir mama yapar.

 • Doğal antioksidanlar, taurin ve prebiyotikler içerir.
 • Glisemik indeksi düşüktür.
 • Tavuk ve hindi eksiksiz ve dengeli beslenmesine yardımcı olan faydalı besinlerdir.
 • Göz ve kalp sağlığını destekler.

İçeriğinde bulunan kabak, düşük glisemik bir meyvedir ve kabızlık ve tüy yumağı olan kediler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca kemiksiz tavuk, bu kuru kedi mamasında birincil protein kaynağıdır. Tarif ayrıca %30 bitkisel ve hayvansal protein kaynağı içerir.

 

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Ördek ve Hindili Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Ördek ve Hindili Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması, kısırlaştırılmış kediler için eksiksiz bir mamadır ve hipoalerjenik formüle sahiptir. Protein ve lif bakımından zengindir ve yağ oranı düşüktür, bu da sindirim sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Ayrıca vitaminler, flavonoidler ve şifalı otlar açısından da zengindir. Taze ördek ve hindi, sindirilebilirliği yüksek etlerdir ve kedinizin sağlığı için iyi olan PUFA’ları (çoklu doymamış yağ asitleri) içerir. Düşük yağ içeriği, kedinizin ideal vücut ağırlığını korumasına yardımcı olur.

 • İdrar ve böbrek sağlığını destekler.
 • Optimum idrar pH seviyelerinin korunmasına yardımcı olur.
 • Yetişkin kediler için hipoalerjenik formüldür.

Orijen Guardian 8 Yetişkin Kedi Maması 1.8 Kg

Orijen Guardian 8 Yetişkin Kedi Maması, %95 hayvansal kaynaklı içeriğe sahiptir ve protein oranı yüksektir. Çeşitli balık ve kümes hayvanları kaynakları içerir. Bu bileşenler, omega-3 yağ asitleri bakımından yüksektir. Kedinizin tüylerini ve derisini desteklemeye yardımcı olur. Ayrıca karbonhidrat oranı düşük olan baklagiller içerir .

 • Düşük glisemikli çeşitli meyve ve sebzelerle yapılır.
 • Yüksek protein içeriği kedinizin formda kalmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini ve eklem sağlığını desteklemeye yardımcı olur.
 • Üriner sistemin sağlıklı çalışmasını sağlar.

Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması 4 Kg

Yüksek kaliteli bir kedi maması arıyorsanız, Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması denemek isteyebilirsiniz. Bu mama bir ila yedi yaşındaki yetişkin kediler içindir ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlığı geliştirmek için özel olarak formüle edilmiştir. Kediniz için gerekli vitamin ve mineralleri içerir. Mama formülü ayrıca tüy yumaklarını azaltan ve bağırsak geçişini iyileştiren diyet lifleri açısından da zengindir. Aynı zamanda kediniz için ideal kiloyu korumak için önemli olan harika bir enerji kaynağıdır.  Sağlıklı idrar yolu için gerekli olan ve kedinizin sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olacak bileşenleri içerir.

 • Optimum sindirim için yüksek oranda et ile yapılır.
 • Kedinizin ideal kilosunu korumasını sağlar.
 • Böbrek sağlığını korur.

Brit Care Hipoalerjenik Sensitive Hindi ve Somonlu Tahılsız Hassas Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Sensitive Hindi ve Somonlu Tahılsız Hassas Kedi Maması, gıda alerjisi olan kediler için tahıl içermeyen hipoalerjenik bir mamadır. Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri bakımından zengindir. Fomülündeki besinler, kronik böbrek yetmezliği nedeniyle tehlikeye girebilecek böbreklerin sağlığını destekler. Kedinizi sağlıklı tutmak için antioksidanlar ve koruyucular açısından da zengindir.

 • Yetişkin kediler için dengeli ve eksiksiz bir mamadır.
 • Doğru miktarda vitamin ve mineral içerir
 • Alerjik reaksiyonlara neden olan besinler İÇERMEZ.
 • Kemik gelişimini destekler v ediş sağlığını korur.

 

 

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Sensitive Tavşanlı Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Sensitive Tavşanlı Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması, hassas sindirim sistemine sahip yetişkin kısır kediler için özel olarak formüle edilmiş tahıl içermeyen bir formüldür. Doğal antioksidanlar ve vitaminler sağlayan meyve ve otlar içerir. Aynı zamanda hipoalerjeniktir ve yüksek kaliteli proteinlerden yapılmıştır. Kedinin optimal fiziksel sağlığını korumasına yardımcı olmak için formüle taze tavşan, nasturtium ve deniz topalağı da eklenmiştir.

 • Düşük yağ içeriğine sahip  harika bir seçimdir.
 • Lif ve azaltılmış yağ proteini ile doludur.
 • İdeal kiloya sahip olmalarını destekler.
 • Sindirim sağlığını desteklemeye yardımcı olan biberiye içerir.

Bravery Kitten Tahılsız Tavuklu Yavru Kedi Maması 2 Kg

Bravery Kitten Tahılsız Tavuklu Yavru Kedi Maması, yüksek kaliteli hayvansal protein ve dengeli bir vitamin, mineral ve antioksidan karışımı içerir. Ayrıca yapay maddeler içermez. İçindekiler besleyici değerleri için özenle seçilir ve yavru kedinizin büyümesini destekler. BRAVERY, üstün bir protein sindirici ve düşük kalorili amino asitler ve omega-6 yağ asitleri kaynağı olduğu için en iyi et bileşeni olarak tavuğu kullanır.

 • Gerçek tavuk, esmer pirinç, sebzeler, temel vitaminler ve taurin içerir
 • Sindirim ve bağışıklık sisteminin sağlığını destekler.
 • Kedinizin cildinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Brit Care Hipoalerjenik Sensitive Ringa Balıklı &Böcekli Tahılsız Hassas Yetişkin Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Sensitive Ringa Balıklı &Böcekli Tahılsız Hassas Yetişkin Kedi Maması 2 Kg, hassas sindirime sahip kedileri yeterli miktarda protein alması için özel olarak üretilmiştir. Tahılsız ve sınırlı içeriği sayesinde alerji sorunlarını ortadan kaldırmaya destek verir. Kedinizin alması gereken ihtiyaçları tam ve dengeli oranda karşılar. Dışkı kokusunun azaltılmasına yardımcı olur.

 • Seçici ve sindirim sorunu olan kediler için mükemmel bir seçimdir.
 • Cilt ve tüy sağlığını korur.
 • Bağışıklık sistemini destekler.
 • Kedinizin gıda alerjisinin üstesinden gelmesine destek olur.

Brit Care Hipoalerjenik İndoor Anti Stress Tavuklu Rahatlatıcı Bakım Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik İndoor Anti Stress Tavuklu Rahatlatıcı Bakım Kedi Maması, ev kedileri için mükemmel bir seçimdir. İç mekan kedilerinin stresle başa çıkmasına yardımcı olan probiyotikler ve prebiyotikler içerir. Ayrıca taze tavuk ve lif açısından zengin balkabağı ve kuru elma içerir.

 • Stres azaltan ve kedilerin rahatlamasına destek olan içeriğe sahiptir.
 • Lezzetli yapısı ile seçici yiyenlerin favori mama çeşididir.
 • Kalp fonksiyonlarını ve göz sağlığını desteklemeye yardımcı taurin içerir.
 • Birinci sınıf mama formülünde her zaman taze hazırlanmış tavuk kullanılmaktadır.

Kaşıntı, tüy topakları ve kusma gibi alerji semptomlarını kısa zaman içerisinde azaltır ve zamanla yok olmasını sağlar.

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Urinary Tahılsız Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Urinary Tahılsız Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, kedinizin idrar yolu sağlığını korumasına yardımcı olan, tahıl içermeyen, hipoalerjenik bir formüldür. Mama, idrar pH seviyelerinin korunmasına yardımcı olduğu bilinen yüksek kaliteli proteinler içerir. Tahılsız ve hipoalerjenik olmasının yanı sıra, gastrointestinal sistem ve bağışıklık sistemi sağlığını desteklemek için bezelye nişastası ve mineraller içerir.

 • Kediler için bu mama hipoalerjenik tahılsız formül, doğal antioksidanlar, E vitaminleri ve güçlü bir bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan şifalı otlar içerir.
 • Yetişkin aşamadaki kısırlaştırılmış kediler için uygundur.
 • İdrar yolu ve böbrek sağlığını destekleyen bir amino asit türü olan L-metionin içerir.

Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Tavuklu Anne ve Yavru Kedi Maması 12 Kg

Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Tavuklu Anne ve Yavru Kedi Maması, kedinizin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için en kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Kedinizin ideal vücut ağırlığını ve metabolizmasını korumasına yardımcı olmak için omega-3 yağ asitleri, doğal prebiyotik lif ve temel mineraller içerir. Bu marka ayrıca GDO veya yapay katkı maddesi içermez.

Bu marka, gıdadaki besin maddelerini korumak için yavaş pişirme yöntemini kullanır. Ayrıca anne sütünde bulunan ve göz ve beyin gelişimine yardımcı olan esansiyel bir yağ asidi olan DHA ile formüle edilmiştir.

 • Hamile ve emziren dişi kediler ile yavru kediler için özel olarak üretilmiştir.
 • Protein ve lezzet bakımından zengindir.
 • İçeriğindeki hipoalerjenik besinler, kedinizin sindirim problemleriyle başa çıkmasına yardımcı olan probiyotikler ve prebiyotikler içerir.

 

Spectrum Sterilised Slim34 Hipoalerjenik Tavuklu Kısırlastırılmış Kedi Maması 2 Kg

Spectrum Sterilised Slim34 Hipoalerjenik Tavuklu Kısırlastırılmış Kedi Maması, kediler için özel olarak formüle edilmiş bir mamadır. Optimum kalori seviyesine ve çözünür lif içeriğine sahiptir. Fazla kilolu ve obez kediler için mükemmel bir seçimdir çünkü yiyecek alımını kontrol etmeye yardımcı olur ve tokluk hissini uzatır. Mama ayrıca bir kedinin iştahını düzenlemeye yardımcı olan şeker kamışı lifi içerir.  Besin değeri D3 vitamini ve çinko proteinat ile tamamlanır.

 • Kilo vermek ve uzun, sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen yetişkin kediler için harika bir mamadır.
 • Tekrarlayan idrar yolu hastalığı olan kedilerin sorunlarının çözülmesini destekler.
 • Vitaminler, mineraller ve yüksek kaliteli bir protein içerir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve sağlıklı sindirimi destekler.

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Çok Yakında!

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

Kediler etobur canlılardır. Ancak bazılara et ürünlerine karşı alerjiye sahiptir. Eğer uygun beslenmeye sahip olmazlarsa kusma, tüy topağı ve kaşıntı gibi sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Hipoalerjenik kedi maması, küçük parçacıklara ayrılan hidrolize proteinlerden yapılır, böylece bağışıklık sistemi onları alerjen olarak tanımaz. Bu tür mamaların temel faydası, mama hassasiyeti olan kediler için tedavi amaçlı kullanılabilmesidir. İyi bir hipoalerjenik diyet, kedinizin gıda alerjilerini yönetmekle kalmaz, aynı zamanda sindirim tahrişlerini de önler.

Kedinizde gıda alerjisi varsa, hipoalerjenik formüle sahip kedi maması tercih etmeniz gerekir. Çünkü içeriklerinde alerjiye neden olabilecek herhangi bir besin yer almaz. Bunun yanı sıra kedinizin ihtiyacı olan günlük besin ihtiyacını da karşılar. Bu nedenle ek gıdaya ihtiyacınız olmaz.

Kedilerin bazıları çeşitli nedenlerle besinleri sindirme konusunda zorluk yaşar. Buna sindirim hassasiyeti denir. Bu nedenle SENSITIVE yani hassas içerikli mama çeşitleri ile beslenmeleri gerekir. Sensitive kedi maması yüksek miktarda protein içerir. Daha yüksek protein içeriği, kedinizin midesini yatıştırmaya ve ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlamaya yardımcı olur. Stres azaltır ve beslenme saatlerinin keyifli geçmesini destekler.

Gıda alerjileri veya hassasiyetleri için en iyi kedi mamasını seçmenin anahtarı, kolayca sindirilebilir bileşenler ve sindirimi destekleyen takviyeler aramaktır. Yulaf ve pirinç gibi sindirilebilirliği yüksek tam tahıllar lehine mısır ve buğday gibi yaygın tahriş edici maddelerden kaçının. Çeşitli et yan ürünlerinden elde edilen protein yerine tek bir kaynaktan gelen hayvansal protein, köpekler için genellikle sindirimi en kolay olanıdır ve tahriş kaynağı olma olasılığı en düşüktür.

Dikkatinizi Çekebilir