En iyi Kedi Kumu Markaları

Evcil hayvan ebeveynlerinin en sevdiği markaları ve onlar hakkında en çok neyi sevdiklerini keşfetmenize yardımcı olacak Koku yapmayan en iyi kedi kumu bulmanız için derledik, bir yavru kediniz varsa listemiz farklıdır en iyi yavru kedi kumlarına göz atabilirsiniz.

En iyi Kedi Kumu Markaları

Kedi kumunda nelere dikkat edilmeli

Kedi kumu için alışveriş yaparken, kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Malzeme bileşimi

Malzeme bileşimi

Kumdan, buğdaydan, tahtadan ve hatta geri dönüştürülmüş gazeteden yapılabilir.

Önerimiz

Önerimiz

Topaklanan kedi kumu kum kabında temizlemeyi kolaylaştırırken, kümelenmeyen altlık kokuları emmede daha iyi olabilir.

Tercih

Tercih

Her kedinin tercihleri ​​vardır, bu nedenle onlar için en iyi kedi kumunu bulmak için davranışlarına dikkat etmek önemlidir.

Evcil hayvanın favorileri

Kaliteden değere, bu kedi kumu markaları onların korunmasına yardımcı olur.

Sanicat Active White Ultra Topaklanan Kedi Kumu 10 Lt

Kediler için sağlıklı olan Sanicat Active White Ultra Topaklanan Kedi Kumu, yüksek topaklanma özelliğine sahiptir. Parfümsüz yapısı ve kötü kokuları giderme konusundaki etkileri sayesinde evde ultra hijyen sağlar. İnce taneli kum yapısı ile kedilere yumuşak bir doku hissi verir. Patilere yapışmayan tozsuz kıvamı hem ev halkı hem de kedilerin günlük yaşantılarını olumlu yönde etkiler.

Sanicat Active White Ultra Topaklanan Kedi Kumu;

 • Kötü kokuları hapseder ve uzun süreli ferahlık yayar.
 • İnce taneli yapısı ile uzun süreli kullanımı destekler.
 • Kediler için doğal bentonitten üretilir. Bu nedenle sağlıklıdır.

Kedilerin bulunduğu ortamları sağlıklı ve huzurlu bir hale getirmeye katkı sağlayan Sanicat Active White Ultra Topaklanan Kedi Kumu en iyi kedi kumları arasında yer alır. Sıvıyı hızlıca emer ve kötü kokuyu içine hapseder. Topaklanma sayesinde temizliğin kolayca yapılmasına destek verir. Uzun süreli kullanım için topaklanan kumların düzenli olarak temizlenmesini tavsiye ederiz. Kum kabı temizliği kediler için oldukça önemlidir.

Ever Clean Spring Garden Kedi Kumu 10 Lt

Kokusu ile hem kedileri hem de sahiplerini mest eden Ever Clean Spring Garden Kedi Kumu kolay kullanıma sahiptir. Kokuları aktif karbon teknolojisi ile hapseder. Kediniz kum kabını kullanırken etrafa hoş bir koku yayılır. Çiçek esansı eve ferahlık yayar. Böylece kokular sadece maskelenmez ayrıca yok olurlar.

 •  Ufalanmayı azaltan topaklanan kilden üretilmiştir.
 •  Patiler kum üzerinde iken etrafa harika bir koku yayılmasını sağlar.
 • Topaklanma sayesinde temizliği kolaylaştırır.
 • Daha uzun süre kullanımı destekler.

10 Litre Ever Clean Kedi Kumu iki aylık kum ihtiyacınızı karşılar. Hem bütçe hem de kedi dostu olan bu ürün kötü kokuları gidermek amacı ile özel olarak üretilmiştir. Ayrıca Kedinizin patilerinin temiz ve tozsuz kalmasını sağlarken evinizin temiz kalmasına destek verir. Güvenlik açısından tüm kedi kumlarında gerektiği gibi hamilelerin ya da bağışıklık sisteminde sorun olan kişilerin kirli kumlarla temas etmemesi tavsiye edilir.

Proline Aloe Vera Kokulu Hızlı Topaklanan Bentonit Kedi Kumu 10 Lt

Doğal yapısı ile kedilerin dostu olan Proline Aloe Vera Kokulu Hızlı Topaklanan Bentonit Kedi Kumu, kedi sahipleri için de zararlı değildir. İçeriğinde kimyasal madde yer almadığı için güvenle kullanabilirsiniz. Hızlı ve ultra topaklanma sayesinde sıvıyı içine hızlıca çeker ve hapseder. Topaklaşan alan kolayca temizlenebilir. Ayrıca hızlı emiciliği sayesinde koku oluşumunu engeller.

 • Doğal hammaddelerden üretilmiştir.
 • Hızlı topaklanma sayesinde kötü koku oluşumunu önler.
 • Patiler kum üzerinde iken ortamda tozlanma oluşmaması için özel olarak üretilmiştir.

Kediniz kumunu kullanırken ortama hoş bir koku yayılır. Aloe Vera etkisi ile ferahlık sağlar. Uzun süreli kullanım için ince taneciklere sahiptir ve topaklanır. Topaklanan kumları düzenli olarak temizleyerek tasarruf sağlayabilirsiniz. Kum kabı temizliğini düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Pisi Pisi Sabunlu Topaklanan Bentonit Kedi Kumu İnce 5 Kg

Pisi Pisi Sabunlu Topaklanan Bentonit Kedi Kumu ince tanelidir. Hızlı emilim sağlar, ortamdaki nem ve sıvıyı içine hapseder. Böylece bakteri üremesi ve yayılması önlenir. İçindeki toz miktarı minimum seviyededir. Patiler aktif iken ortalıkta toz dumanı oluşmaz. Kediniz toz yutmaz ya da patilerine toz bulaşmaz.

Pisi Pisi Sabunlu Topaklanan Bentonit Kedi Kumu;

 • Hızlıca topaklanır ve kolayca temizlenebilir.
 • Nem ve sıvıyı hızlıca emer.
 • İdrarı topaklaştır, dışkı ise kuru hale gelir.
 • Sabun kokuludur.

Kediniz kum kabında iken patileri ne kadar aktif olsa da temiz kalırlar. İçeriği tamamen doğaldır. İnce tanecikli ve homojenik yapıya sahiptir. En etkili kullanım için kum kabını uygun miktarda doldurmanızı tavsiye ederiz. Düzenli topak temizliği ile uzun süre kullanıma olanak tanır.

Reflex Granül Aktif Karbonlu Topaklanan Kedi Kumu6 Lt

Reflex Granül Aktif Karbonlu Topaklanan Kedi Kumu hızlı emilim ve topaklanma özellikleri nedeni ile en çok tercih edilen kedi kumları arasında yer almaktadır. Doğal karbon özelliği ile kokuları içine hapseder ve yayılmasını önler. Kedilerin dışkı ve idrarında amonyak bulunur. Bu nedenle amonyak kokusu etrafa yayılabilir. Bu kedi kumu amonyak seviyesini optimum düzeyde azaltarak kötü koku oluşumunu engellemeye destek verir.

 • Güçlü koku kontrolü sağlar.
 • Ultra sıvı emme kapasitesine sahiptir.
 • Dağılmayan parçacıklar ile kum kullanışını arttırır ve uzun süre kullanım sağlar.

Aktif karbon teknolojisi sayesinde kolayca topaklanır ve kedilerin patilerine yapışmaz. Çünkü yüksek kalite bentonit içerir. Bulunduğu ortamda kötü koku oluşumunu önler. Hızlı topaklanma sayesinde temizliği kolaylaştırır. Düzenli topak temizliği ile kum kullanımı süresini uzatabilirsiniz.

Dr. Sacchi Silica Kedi Kumu 3,2 Lt

Dr.Sacchi Silica Kedi Kumu, şeffaf renkli tanecikli, sıvı ve kokuyu optimum düzeyde absorbe edebilen kedi kumudur. Hızlı emilime sahiptir. Kokuları içine hapseder ve yayılmasını önler. Kullanımı oldukça pratik olan kum türüdür. Ağır olmaması nedeni ile kolayca taşınabilir.

 • Kokusuzdur.
 • Kedi ve sahipleri için zararlı değildir. Alerjik ürün içermez.
 • Bakteri oluşumunu önler.
 • Kediler için, sıvı ve kokuyu yüksek derecede absorbe edebilen şeffaf renkli tanecikli kristal kedi kumu.

3,2 LT kedi kumu ortalama 30 gün kullanılabilmektedir. Kedinin özellikleri ve kedi sayısına göre kullanış miktarı değişebilir. Topaklanan kumlar düzenli olarak temizlendiğinde uzun süreli kullanıma destek verir. Ayrıca koku oluşumu da önlenmiş olur.

Trendline Silika Kristal Kedi Kumu 3,6 Lt

Kedinizin tuvalet ihtiyacını hijyenik ve sağlıklı bir şekilde gidermesi için özel olarak üretilmiş kedi kumudur. Kum içerisinde yer alan silika parçaları kötü koku oluşumunu engeller. Emiciliği oldukça yüksektir. İdrarı hızlıca emer ve topaklaşarak içerisine hapsedir. Böylece kolayca temizlenebilir.

Toz üretmediği için kum kabını kullanan kediler toz yutmaz ya da solumazlar. Etraf kirlenmez ve bulunduğu ortamın kirlenmesine neden olmaz.

Trendline Silika Kristal Kedi Kumu;

 • Koku oluşumunu önler.
 • Emiciliği yüksektir.
 • Kokusuzdur.
 • Uzun süreli kullanım özelliğine sahiptir.

Kum kabı temizliğini düzenli olarak yaparsanız kedi kumu kullanım süresi artacaktır. Topaklanan katman kolayca temizlendiği için her gün temizlemenizi tavsiye ederiz. İdrarı hızlıca absorbe ettiği için amonyak kokusu fark edilmez.

Vancat Marsilya Sabun Kokulu İnce Kedi Kumu 10 Kg

Vancat Marsilya Sabun Kokulu İnce Kedi Kumu, ince tanecikleri sayesinde uzun süreli kullanıma olanak tanır. Tozsuz özelliğine sahiptir. Tamamen doğal ve çevre dostudur. Anti alerjik olması nedeni ile sizlere zararlı değildir.

 •  Hızlıca topaklanır ve kolayca temizlenir.
 • Kum kabının kuru ve temiz kalmasını sağlar.
 • Kötü koku oluşumunu önler.
 • Uzun süreli kullanıma destek verir.

Kullanım tavsiyesi olarak kum kabını 7 cm derinliğinde kum ile doldurmanızı tavsiye ederiz. Günlük topak temizliği yaparak uzun süreli kullanabilirsiniz. Güvenlik açısından tüm kedi kumlarında gerektiği gibi hamilelerin ya da bağışıklık sisteminde sorun olan kişilerin kirli kumlarla temas etmemesi tavsiye edilir.

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Köpek Eğitimi

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

Parfümlü, pudralı, micro, sertleşen, topaklaşan vb. gibi. Kedi kumunun kokuyu içine hapsetmesi, etrafa yayması önemli kriterlerden biridir. Diğer önemli bir kriter kumun temizlği ve dayanım süresidir. Bu toplamda koku yapmayan ve üstten temizliği kolay yapılabilen kumlar çoğunlukla tercih ediliyor.

Kediler dostlarımız yazının başında da belirttiğimiz gibi oldukça titiz hayvanlardır. Tuvaletleri onları rahatsız edecek kadar dolduğunda tuvaletlerini yapmamaya başlarlar. Ya da kabın dışına pisleyebilirler. Kirli bir tuvalet tüylü dostlarımızın sağlıkları açısından da oldukça tehlikelidir. İdrar yolları enfeksiyonuna sebep olabilir. Sık temizlenmeyen tuvalet evinizin de kirlenmesine neden olur.

Tuvalet kabının içinde kedimizin rahat hareket edebileceği temiz alan kalmadığında patileri dışkısına ya da idrarına bulaşarak mikropların eve yayılmasına neden olabilir. Bütün bu sebepleri göz önüne alarak günde 1 defa ya da 2 günde bir kez mutlaka tuvalet kabından idrar ya da dışkıyı kürekle almanız gerekmektedir. Kedinizin tuvalet alışkanlığına göre de 15 günde ya da ayda 1 kez çamaşır suyuyla yıkayıp temiz kumla değiştirmenizi öneririz.

Çam kumu , kedi kumu için en güvenli seçenektir. Kimyasallar, toksik katkı maddeleri veya silika jel veya kilden yapılmış çöpler gibi sentetik parfümler içermez. Düşük tozludur, bu nedenle bir kedi ebeveyni olarak solunum sistemi ve toz bulutlarında bulunan toksik kimyasallar hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Pek çok kedi, kenara itmek daha kolay olduğu için kümelenen kumu tercih ediyor gibi görünmektedir, ancak bazı kediler topaklanmayan kili tercih etmektedir . Hem topaklanan hem de topaklanmayan kedi kumları biraz toz üretir, ancak her iki tipte de kumdaki toz miktarını azaltmak için tasarlanmış formülasyonlar vardır.

Bu tamamen kişisel bir tercihtir ve öncelik sizin ne istediğinize değil, kedinizin ne istediğine gitmelidir .

Kristal Kedi Kumunun Avantajları Bariz emici ve koku kontrol özelliklerine ek olarak, kristal kedi kumları aynı zamanda neredeyse tozsuz olma avantajını da sunar

Şaşırtıcı bir şekilde, kabartma tozu, hem kediler için güvenli hem de çöp kutusu kokusunun yönetilmesine yardımcı olabilecek, tamamen doğal harika bir koku gidericidir . Altlığa biraz kabartma tozu karıştırarak idrar kokusunu da emmeye yardımcı olabilirsiniz.

Bazı kediler patilerini rahatsız bir şekilde dürttüğü için kristal kumu sevmezler . Mısır, buğday ve çam. Bu tür çöpler, doğal, biyolojik olarak parçalanabilen substratlardan yapılır. Genellikle kümelenmezler (Dünyanın En İyi Kedi Kumu olsa da), ancak çoğunun tozu azdır veya hiç yoktur.

Kimse bulunduğu ortama dağılmış olan kum tanelerinden hoşlanmaz. Buna kediler de dahildir. Patilerine yapışan kumlar onları da rahatsız eder. Bu nedenle topaklanan kum seçimi yapmak gerekir. Kedi kumu seçimi yapmanın yanı sıra kum kabını doğru seçmek ve en etkili şekilde kullanmak da ortam temizliğini etkileyecektir.

Benzer Kaynaklar

Yorum & Görüşünüzü Bildirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.