En İyi Yavru Kedi Mamaları Listesi!

Minik Can dostlarımız en iyi yavru kedi mamalarını hak ediyor! Yavru kediler için mama üretimi yapan onlarca marka mevcuttur biz petibom olarak sizler için en iyi yavru kedi maması listesini derledik.

En İyi Yavru Kedi Mamaları Listesi!

Yavru kedi mamasında nelere dikkat edilmeli

Yavru kedilerin yetişkin kedilerden farklı beslenme ihtiyaçları vardır, bu nedenle gelişim evrelerine uygun bir formül seçmeniz önemlidir.

Büyüme için takviyeler

Büyüme için takviyeler

Farklı yaşam evrelerindeki kedilerin farklı ihtiyaçları vardır. Yavru kedilerin ihtiyaç duyduğu şey, büyüyen beyinleri ve vücutları destekleyen omegalar, antioksidanlar ve probiyotikler gibi takviyelerdir.

Yüksek kaliteli malzemeler

Yüksek kaliteli malzemeler

Gıda takviyesi maddeleri yerine besin açısından yoğun içeriklerden yapılmış en kaliteli mamaları sağlayarak yavru kedinize doğru yolda başlayın.

Kalite ve Değer

Kalite ve Değer

Yavru kedi maması yüksek kaliteli içeriklere, besleyici takviyelere ve rahatça ödeyeceğiniz bir fiyata sahip olmalıdır.

Musteri degerlendirmeleri

Musteri degerlendirmeleri

Yavru kediniz için doğru formül olduğundan emin olmak için diğer evcil hayvan ebeveynlerinin yorumlarını araştırın.

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması 4 Kg

Yavru kediler için büyüme aşaması iki evreden oluşur. Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması ikinci evrede olan yavru kediler için özel olarak üretilmiştir. 4-12 ay arasındaki yavru kedinizin günlük besin ihtiyaçlarını tam ve dengeli olarak karşılamaktadır. Ayrıca kaybettikleri enerjiyi geri kazandırmaya ve sağlıklı bir şekilde büyümelerine destek verir. Bu amaçlar doğrultusunda beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiştir.

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması;

 • Sağlıklı tüy ve deri için destek verir. Kedinizin parlak tüylere sahip olmasına katkı sağlar.
 • Doğal savunma sistemlerini güçlendirir.
 • Sindirim sistemlerini destekleyen zengin besinler içermektedir.
 • 4-12 ay arası yavru kediler için uygundur.

Yavru kedinizin çene yapısına uygun olarak hazırlanan mama şekli ve içeriği sindirimi kolaylaştırır. Huzurlu ve mutlu bir şekilde beslenen kediler sağlıklı bir şekilde büyür.

Hills Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 3 Kg

Hills Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması, yavru kedinizin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiş kuru mama türüdür. Kedinizin güçlü kemiklere ve dişlere sahip olması için dengeli miktarda vitamin ve mineral içermektedir.

Yavru kedilerin doğal savunma mekanizmalarını güçlendiren, bağışıklık ve sindirim sistemlerine destek veren kedi mamasıdır. Hills Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması;

 • Yüksek kaliteli protein içermektedir.
 • Yavru kediler için özel olarak üretilmiştir.
 • İçeriğindeki balık yağı sağlıklı beyin ve göz gelişimini destekler.

Yavru kedilerin büyümeleri hızlı bir şekilde gerçekleşir. Büyüme evresinin sağlıklı ve optimum düzeyde olumlu olarak gerçekleşmesi için kedilerin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Kedinizin beslenmesini en etkili şekilde desteklemek için HILL’S SCIENCE PLAN kedi mama çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Brit Care Hipoalerjenik Kitten Tahılsız Tavuk ve Hindili Yavru Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik ve Tahılsız Hindili Tavuklu Kitten Yavru Kedi Maması içeriğindeki yüksek kaliteli protein ile kedilerin sağlıklı büyümelerine destek verir. Ayrıca bağışıklık sistemlerini güçlendirir. Mama seçiminde lezzetli içerik oldukça önemlidir. Bu nedenle Brit Care mama formüllerinde lezzete de oldukça önem vermektedir.

 • İçeriğinde tavuk ve pirinç yer alan tahılsız yavru kedi mamasıdır.
 • Hipoalerjenik besin kaynağıdır.
 • 2-12 ay arası yavru kediler için özel olarak üretilmiştir.
 • Sağlıklı kas gelişimini destekler.
 • Mental gelişime katkı sağlar.

Prebiotik ve Vitamin C, Doğal bağışıklık güçlendirici özelliklerine sahip olan yavru kedi mamasıdır. Mama içeriğindeki taurine kalp ve göz sağlığını destekler. Yüksek kaliteli protein içeriği ile yavru kedinizin sağlıklı şekilde büyümesine yardımcı olur.

Acana Kitten First Feast Tavuklu Ve Ringa Balıklı Yavru Kedi Maması 1,8 Kg

Acana Kitten First Feast Tavuklu Ve Ringa Balıklı Yavru Kedi Maması, kedinizin büyüme evresindeki ihtiyaçlarını optimum düzeyde karşılamak için beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiş mama türüdür. İçeriği oldukça zengin olan bu mama ile yavru kedinizin beslenme hayatına hızlı bir giriş yapabilirsiniz.Acana Kitten Yavru Kedi Maması, WholePrey oranlarında, kedinizin en sevdiği ve ihtiyacı olan kemik, kıkırdak, et ve organ içermektedir. Sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümelerine destek verirken güçlü olmaları için de tüm katkıyı sağlıyor.

 • Yavru kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
 • Yüksek kaliteli protein içermektedir.
 • Mama içeriğindeki et ve et ürünleri oranı yüksektir.

Ürün içeriğinde yapay tatlandırıcı ya da koruyucular yer almamaktadır. GDO ya da glüten içermemektedir. Doğal ve taze besinleri en uygun şekilde hazırlayarak mama hâline getiriyor ve sizin beğeninize sunuyorlar. Elbette öncelikli olarak patili dostunuzun beğenisine. Çünkü kediler oldukça zeki canlılardır ve kendileri için en iyi besinin ne olduğunu kokusundan ve lezzetinden anlayabilirler.

ND Prime Tavuk ve Narlı Yavru Kedi Maması 1.5 Kg

ND Prime Tavuk ve Narlı Yavru Kedi Maması, yavru kedinizin biyolojik gereksinimlerini tam ve dengeli bir şekilde karşılamak amacıyla özel olarak üretilmiştir. Mama içeriğinde tahıl bulunmamaktadır. Diyabet ve obezite gibi kedilerde sık görülen rahatsızlıklara karşı koruma sağlamaktadır.

Yavru kedinizin en fazla enerji harcadığı süreç içerisinde sağlıklı bir şekilde büyümesi ve tükettiği enerjiyi geri kazanması için destek verir. Yüksek kaliteli protein içeriği ile yavru kedinizin ihtiyacı olan proteini karşılar.

ND Prime Tavuk ve Narlı Yavru Kedi Maması;

 • Düşük glisemik endekse sahiptir.
 • GDO ve Gluten içermez.
 • Mama içeriğinde tahıl bulunmamaktadır.

Düşük glisemik endeksi kedinizin gün boyu ihtiyacı olan enerjiyi dengeli oradan dağıtır. Böylece obezite ve diyabet gibi hastalıklar engellenmiş olur. Paketleme konusuna verilen önem sayesinde kedinizin maması her gün aynı tazeliğini korur. Lezzetinden ödün vermediği için kediniz aynı iştahla yemeye devam eder.

Pro Plan Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 3 Kg

Kedinizin yaşam evrelerinde ihtiyaç duyduğu besin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel olarak üretim yapmaktadır. Kedi kılı ve tüylerinde oluşan alerjeni azalttığı kanıtlanmış ilk kedi mamasıdır. 1 yaşından küçük olan tüm kedi ırkları için uygundur. Bağışıklığı ve sağlıklı büyümeyi desteklemektedir. Sindirimi kolay olan düşük tahıl içermektedir. Mama açıldığı gün itibari ile aynı tat ve tazeliğe sahip olur. Böylece kediniz mamayı tüketene kadar severek yemeye devam eder.

 • Sağlıklı ve parlak tüylere sahip olmalarını sağlar.
 • Kedi kılı ve tüylerindeki alerjen oranını azaltmaktadır.
 • Beyin ve göz gelişimini destekler.

Yavru kediler ayakta iken oldukça aktiftir ve enerji tüketirler. Pro Plan Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması kedinizin kaybettiği enerjiyi geri kazanmasını sağlar. Günlük ihtiyaç duydukları enerjiyi yavaşça dağıtır. Bu nedenle obezite ve diyabet gibi hastalıkları önler. Zengin protein içermektedir. Mama konusunda seçici davranan kedilerin en sevdiği mamalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Orijen Six Fish Tahılsız Balık Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması 1,8 Kg

Etobur canlılar oldukları için kediler yüksek oranda protein içeren bir diyete sahip olmalıdır. Bu nedenle Orijen Six Fish Tahılsız Balık Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması zengin protein içermektedir. Ayrıca içeriğindeki proteinler özenle seçilir ve en uygun şekilde beslenme uzmanları tarafından formüle edilir. Yavru ve yetişkin kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını tam ve dengeli olarak karşılamaktadır.

 • Yavru ve yetişkin kediler için uygundur.
 • Yüksek kaliteli protein içermektedir.
 • Tahıl içermediği için sindirim sistemini destekler.

Sentetik bir ürün içermez. Ayrıca Gluten ve GDO da içermemektedir. Bunun için ORIJEN kedi mamalarında uzun bir sentetik takviye listesi bulamazsınız. Kedinizin ihtiyaç duyduğu her besin doğadan alınır ve mama hâline getirilir. İçeriğindeki balıklar taze ya da çiğdir.

Kedinizin yaş, ırk ve kilosuna bağlı olarak bir beslenme plânı oluşturmalısınız. Yavru kedilerin zamanla mama ihtiyaçları artacağı için mama oranını arttırmanız gerekecektir. Mama kabı yanında su kabını da dolu tutmayı unutmayınız.

Pro Choice Pro 38 Kitten Kuzu Etli Yavru Kedi Maması 15 kg

Pro Choice Pro 38 Süper Premium Kitten Kuzu Etli Yavru Kedi Maması, diyetlerinde yağ oranı düşük olması gereken patili dostlarımız için en iyi yavru kedi mamaları arasında yer almaktadır. Mama içeriği yavru kedinizin hayatını olumlu yönde destekler ve sağlıklı büyümelerini sağlar. Ayrıca lezzetli olması ile severek tüketmelerine destek verir.

Yavru kedinizin vücudunu serbest radikallerden korur. Ömür boyu bağışıklık sistemi sağlar ve kuzu eti içermektedir. Her mama kabını doldurduğunuzda yanında dolu olan su kabı bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Veteriner hekiminiz tarafından belirtilen beslenme programına uymalısınız.

 • Hipoalerjenik formüle sahiptir.
 • İdrar taşı oluşumunu önler.
 • Dışkı kokusunu azaltır.
 • Kalp ve göz sağlığını destekler.
 • Parlak tüy ve deri sağlığını desteklemektedir.

Paketlemedeki ve içeriğin hazırlanışındaki özen sayesinde yavru kedinizin maması, tükenene kadar aynı lezzet ve tazelikte kalır. Uygun fiyatı ile bütçe dostudur. Mama içeriğindeki deniz yosunu kalsiyum kaynağıdır ve yaban mersini vitamin bakımından zengindir. Tahılsız içeriği ile sindirimi kolaylaştırmaktadır.

Whiskas Junior Tavuklu Yavru Kedi Mamasi 2 Kg

Whiskas Junior Tavuklu Yavru Kedi Maması, içeriğindeki doğal yağlar, vitamin, mineral ve yüksek kaliteli protein ile yavru kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yavru kedinizin parlak tüylere sahip olmasını sağlar ve içeriğindeki A vitamini göz sağlığını destekler.

Sağlıklı beslenme ve mutlu öğünler için en iyi yavru kedi mamaları arasında yer alan Whiskas Junior Tavuklu Yavru Kedi Maması beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiştir. Mama içeriğindeki mineraller kedilerin kemik ve diş sağlığını olumlu yönde etkiler.

 • Kedilerin çene yapısına özel olarak hazırlanmış mama taneleri sayesinde sindirimi kolaylaştırır.
 • Ortasında süt bulunan tanecikler içermektedir.
 • Bağışıklığı ve sindirimi desteklemektedir.

2-12 ay arasındaki yavru kedilerin mutlu, sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyümesi hedef alınarak mama içeriği hazırlanmıştır. Kedinizin beslenme zamanlarında mama kabı yanında su kabının da dolu olmasını unutmayınız. Tavsiye edilen mama miktarına uymanızı tavsiye ederiz.

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Köpek Eğitimi

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi kedi maması kategorimizde yer alan listemizde veterinerler tarafından tavsiye edilen ve kedi sahipleri tarafından en çok tercih edilenler yer almaktadır. En iyi yavru kedi mama markaları arasında ND, Royal Canin, Brit Care, Hill’s ve Prochoice yer almaktadır.

Yavru kedilerin büyüme evresine göre mama tercihi yapılmalıdır. Dört aylık sürecine kadar yumuşak mamalar tercih edilmelidir. Çene ve diş yapıların uygun seçimler yapılmalıdır. İlk dört ay için yaş mama tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Yavru kedi maması seçiminde büyüme evresine önem verilmelidir. Mama şekli, içeriği günlük besin ihtiyacını karşılamalıdır. Kedilerin ihtiyaç duyduğu, protein, yağ, vitamin ve mineral içeriğinde yer almalıdır. Veteriner hekimlere danışmayı unutmayınız.

Yavru kediniz ıslak mama yerse, onu kuru mama için kullandığınız programa göre besleyin, ancak verilen mama miktarını ayarlayın. 2 ila 3 aylık yavru kediler 4 oz’a kadar çıkmalıdır.

Günde yavru kedi maması ve 6 aya kadar birçok yavru kedi günde 6 ons’a kadar yaş mama yiyebilir. 10 ila 12 aylıkken, yavru kediniz günde 1 fincan veya daha fazla ıslak mama yiyebilir. Kediniz için uygun miktarda ıslak yavru kedi maması hakkında veterinerinizle konuşun.

Yavru kediniz 12 aylık olduğunda, muhtemelen yetişkin kedi mamalarını tanıtmaya başlayabilirsiniz. kuru kedi maması ve kediniz yaklaşık 10 aylıkken geçiş yapmaya bile hazır olabilir. Yavru kedinizi buna alıştırmak için yavaş yavaş mama kabına mama ekleyin.

N&D, Royal Canin, Pro Plan ,Brit Care ,Pro choice ,Acana ,Orijen ,Whiskas ,Hills ,Cat Chow

Benzer Kaynaklar

Yorum & Görüşünüzü Bildirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.