En iyi Kısır (Sterilised) Kedi Mamaları

En iyi kısırlaştırılmış Sterilised kedi mamaları herkezin merak ettiği hangi markanın en iyi olduğunu ve hangisi  kedimin için uygun olduğudur işte tam burada petibom sizin sorunuzu önerilerde listeliyor.

En iyi Kısır (Sterilised) Kedi Mamaları

En iyi Kısır (Sterilised) Kedi Maması Hangisi?

Kısırlaştırılmış bir kedi için her kez her zaman en iyi kısır kedi mamasını hangisi sorusu ilk merak edilenler arasında ve sıkca sorulan sorular arasında olduğundan dolayı Petibom Ailesi olarak 4 saatlik bir analiz + satış verilerine dayanarak bir liste oluşturduk lütfen aşağidaki en kaliteli kısır kedi maması listesine göz atınız.

İçindekiler

İçindekiler

Kedinizin yaşamının her aşamasında büyümesini sağlamak için doğru vitamin ve mineral karışımının yanı sıra en iyi kısır kedi maması için yüksek kaliteli protein şarttır.

Tadımlık Lezzet

Tadımlık Lezzet

kısır kedilerinize en sağlıklı kısırlaştırılmış kedi mamasından bazılarını vermek, telaşlı kediniz yemek yemeyi reddederse hiçbir şey ifade etmeyecektir. Kedinizin sevdiği bir dokuya ve tada sahip sterilised kedi maması aramak ve doğru beslenme, deneme yanılma gerektirebilir, işinizi kolaylaştırmak adına listemize göz atabilirsiniz.

Kalite & Değer

Kalite & Değer

Kısır kediler için en iyi kedi maması, yumuşak içeriklere, besin yoğunluğuna sahip olmalı ve ödemeyi uygun gördüğünüz bir fiyata sahip olmalıdır.

Evcil hayvanın favorileri

Kalite, lezzet ve besin bütünlüğü, bu seçimleri Petibom'un kedi evcil hayvan ebeveynlerinin en iyi seçimleri yapmasında büyük rol oynarız. kısır kediler için en iyi kedi maması hangisidr? Seçtiğimiz önerilere bir göz atın, böylece siz kediniz için en iyi kısır kedi mamasını keşfedebilirsiniz.

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması 4 Kg

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması, orta düzeyde yağ içeriği ile kedinizin kısırlaştırma operasyonu sonrasında ideal vücut ağırlığını korumasına yardımcı olur. Vitaminler, mineraller, koruyucular ve antioksidanlar ile eksiksiz bir mamadır. Ayrıca kediniz için çok önemli bir amino asit olan L-karnitin içerir.

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması;

 •  Sindirimi kolaydır.
 • Kas kütlesinin korunmasını sağlar.
 • Yüksek protein içeriğine sahiptir.
 • idrar yollarını desteklemeye yardımcı olmak için dikkatle düşünülmüş mineral ve vitamin dengesi içerir.

Kedinizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlar. Orta düzeyde yağ, kısırlaştırma operasyonundan sonra ideal vücut ağırlığını korumalarına yardımcı olurken, orta düzeyde protein içeriği sindirime destek verir. Kısırlaştırılan ve eskisi kadar aktif olmayan kediler için ideal bir diyettir.

 

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Ördek ve Hindili Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması 2 Kg

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Ördek ve Hindili Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması, yetişkin kediler için eksiksiz formül, yüksek protein, lif ve azaltılmış yağ ile hipoalerjeniktir. Bu kuru kedi mamasındaki besinler, sindirim sistemi sağlığını ve ideal vücut ağırlığını destekler. Tarif, vitamin ve flavonoidler açısından yüksek otlar ve meyveler içerir.

 • Kolesterolü düşürmeye yardımcı olan çoklu doymamış yağ asitleri içerir.
 • Optimal kiloyu korumaya ve böbrek sağlığını desteklemeye yardımcı olan çözünür ve çözünmez lif içerir.
 • Seçici kediler için mükemmel bir seçimdir.
 • Soya, tahıl ve GDO bileşenleri içermez.

Brit Care Hipoalerjenik Sterilized Ördek ve Hindili Tahılsız Kısırlaştırımış Kedi Maması, kedinizin sağlığına iyi gelen sağlıklı bileşenlerle yapılır. Alerji sorunlarından uzak ve huzurlu kediler için en iyi seçimdir.

ND Prime Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 5 Kg

ND Prime Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması, yetişkin kediler için eksiksiz ve dengeli bir diyettir. %98 hayvansal protein içerir. Tahıl ve yapay koruyucu içermez. Antioksidanlar ve diğer besinler açısından zengindir. Kedinizin cildini iyileştirmeye yardımcı olan nar açısından da zengindir.

 • Obeziteyi önlemeye yardımcı olur.
 • Sindirim sistemine destek verir.
 • Kısırlaştırılmış tüm yetişkin kediler için uygundur.

Sindirim oranı yüksek bir mama tanesi üretmek için ham doğal bileşenler içerir. Beslenme uzmanları tarafından özenle formüle edilmiştir. Kedinizi aktif ve mutlu tutacak dengeli, besleyici bir beslenme sağlayarak bulunduğu her ortamdaki doğasını tatmin eder. Ayrıca %3’ten daha az lif içerir.

Royal Canin Sterilised 7+ Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1,5 Kg

Royal Canin Sterilised 7+ Kısırlaştırılmış Kedi Maması,  kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan yaşlı kediler için formüle edilmiş bir üründür. Bu formül, kedinizin tam ve dengeli beslenmesi için eşsizdir. Royal Canin Sterilised 7+ Kısırlaştırılmış Kedi Maması, dengeli yağ içeriği, orta düzeyde protein içeriği, kedinizin sağlığını ve iyiliğini desteklemek için seçilmiş besinleri ile eksiksiz bir kedi mamasıdır.  Ayrıca dişlerini temiz ve sağlıklı tutmak için harika bir mamadır.

 • Sağlıklı cilt ve tüyleri desteklemeye yardımcı olacak besin bakımından zengindir.
 • Sağlıklı kiloyu korumaya yardımcı olur.
 • Gevrek dokusu ile kedilerin beslenme saatlerini keyifli kılar.

Kısırlaştırılmış kedilerin enerji gereksinimleri azalır ve iştahlarını kontrol etmeye yardımcı olacak bir mamaya ihtiyaçları vardır. Bu mama, kedinizin iştahını azaltmak için yüzde on iki yağ ve özel lifler içerir. Ayrıca evcil hayvanınızın böbrek sağlığını korumaya yardımcı olan yeterli fosfora sahiptir.

Hills Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 3 Kg

Hills Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması, kısırlaştırılmış kediler için özel olarak formüle edilmiş bileşenler içerir. Klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar ve benzersiz bir kilo yönetimi formülü ile tasarlanmış olup, sterilize edilmiş kediler için optimum beslenme sağlayarak formda kalmalarına yardımcı olur.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan omega 3 ve 6 yağ asitleri içerir.
 • Özel formülü, sağlıklı sebze ve meyvelerin eşsiz bir karışımını içerir.
 • Deri ve tüy sağlığını destekler.
 • Kısırlaştırılmış yetişkin kediler için eksiksiz bir diyettir.
 • İdrar yolunun korumasına yardımcı olmak için kontrollü mineral seviyeleri içerir.

Kısırlaştırılmış kediler aşırı kilolu olma eğilimindedir ve idrar sorunlarına daha duyarlıdır, bu da dengeli beslenmeyi çok önemli hale getirir. Hills Young Sterilised Ton Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması ,bu ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmıştır. Sindirimi kolaydır, dengeli bir enerji içeriğine sahiptir. Yüksek kaliteli protein bakımından zangindir.  Ayrıca sağlıklı deri ve tüy oluşumunu destekleyen bir besin olan Omega-3 yağ asitleri içerir.

 

Acana Indoor Entree Sterilised Yetişkin Kedi Maması 4,5 Kg

Acana Indoor Entree Sterilised Yetişkin Kedi Maması , hayvansal protein ve temel besinler açısından zengin, ev kedileri için birinci sınıf, sağlıklı bir mamadır. Kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan ev kediniz için mükemmel bir seçimdir.

ACANA, kedinizin beslenmesini sağlıklı ve lezzetli hale getirmek için kaliteli etler, kümes hayvanları, hindi ve tavşan etinin en kaliteli kısımlarını içerir. Çok çeşitli sebze ve meyvelere ve botaniklere sahiptir. Bu nedenle mama formülü doğal olan çinko, bakır, kolin, vitaminler ve mineraller içerir. Bu besleyici mama, AAFCO tarafından belirlenen yetişkin kedilerin beslenme gereksinimlerini karşılar.

 • Sağlıklı bileşenleri, sağlıklı cilt ve tüy oluşumunu destekler.
 • Kısırlaştırılmış ev kedilerinin beslenme ihtiyaçlarını tam ve dengeli oranda karşılar.
 • antioksidanlar ve gerekli vitaminler açısından da zengindir.

Pro Choice Pro 33 Sterilised Somonlu Karidesli Kedi Maması 15 Kg

Kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan bir kedi için iyi kedi maması, yüksek kaliteli malzemeler ve sindirilebilir proteinler ile yapılmalıdır. Pro Choice Pro 33 Sterilised Somonlu Karidesli Kedi Maması, kısırlaştırılmış kediler için özel olarak formüle edilmiş eksiksiz bir mamadır. Kedinizin kalp sağlığını korumak için taurin, Omega-3’ler, dengeli mineraller ve maya özü ile formüle edilmiştir. Ayrıca sindirim sistemini destekleyen sağlıklı bitkiler içerir.

 • Kısırlaştırılmış yetişkin kediler için en iyi mamalardan biridir.
 • Protein açısından yüksek ve yağ ve kolesterol açısından düşüktür.
 • Gıdanın bileşenleri ayrıca tiamin mononitrat ve çinko sülfat dahil olmak üzere vitamin ve mineralleri içerir.
 • Kalp sağlığını korur.
 • Yağ oranı düşüktür.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur.

Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması 1,5 Kg

Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması, kısırlaştırılmış yetişkin kediler için eksiksiz ve dengeli bir beslenme sağlar. Yüksek proteinli ve az yağlı formül, idrar yolu sağlığını korumaya yardımcı olan somon içerir. Aynı zamanda az yağlıdır ve hassas mideleri olan kısırlaştırılmış kediler için idealdir. Sağlıklı vücut ağırlığı, böbrekler ve diş ve diş etlerini destekleyen yetişkin kediler için besleyici ve eksiksiz bir mamadır.

 • Antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve amino asitler açısından zengindir.
 • Yüksek kaliteli besinlerin koruyucu bir karışımı olan OPTIRENAL içerir.
 • Tüy yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve kum kabı kokusunu azaltır.

Yüksek kaliteli somon balığı bir numaralı içeriktir ve yetişkin kediler için özel olarak formüle edilmiştir. Optirenal, hayati duyusal keskinliği destekler ve kedinizin çevresindeki değişikliklere uyum sağlamasına yardımcı olur.

Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak formüle edilmiştir ve ömür boyu sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlamak üzere bilimsel olarak formüle edilmiştir. Aynı zamanda dengelidir ve gevrek mama tanesi dokusu, kedinizin ideal vücut ağırlığını korumasına yardımcı olur.

Pro Plan Sterilised Hindili Kedi Maması 1,5 Kg

Pro Plan Sterilised Hindili Kedi Maması, kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş yetişkin kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiştir. Mükemmel beslenme sunar ve kedilerin tüylerindeki ve dökülen derilerindeki alerjenleri azaltmaya yardımcı olur.

 • Omega-3 yağ asitleri, antioksidanlar ve prebiyotikler açısından zengindir.
 • Sağlıklı böbrekleri destekler
 • Sindirim sağlığının korunmasına yardımcı olur.
 • Optimal vücut ağırlığını korumasına yardımcı olur.
 • İdrar yolu enfeksiyonları ve idrar taşları geliştirmesini önlemeye yardımcı olur.

Pro Plan Sterilised Hindili Kedi Maması, kediler için kapsamlı bir bakım diyetidir. Kedinize mutlu, sağlıklı ve uzun bir yaşam için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar. Antioksidanlar, arginin, omega-3 yağ asitleri ve ilave lif içerir. sindirim sistemi sağlığını destekleyen ve gıda duyarlılığına bağlı cilt rahatsızlığını azaltan seçilmiş protein kaynakları ve doğal prebiyotikler içerir.

ND Ocean Ringa Balıklı ve Portakallı Kısır Kedi Maması 1,5 Kg

ND Ocean Ringa Balıklı ve Portakallı Kısır Kedi Maması, kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan yetişkin kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını tam ve dengeli olarak karşılar. Taze meyve, sebzeler ve antioksidanlar içerir ve  düşük glisemiktir.

 • Tahıl içermez, glütensizdir.
 • GDO’suzdur ve yapay koruyucu içermez.
 • Kalp ve göz sağlığını korur.
 • Sindirim sistemini destekler.

Tahıl içermemesine ek olarak, düşük glisemik olacak şekilde formüle edilmiştir. Böylece mide rahatsızlığı ve şişkinlik riskini en aza indirir. Kısırlaştırılmış kediler çok daha hızlı kilo alırlar. Kalori ve besinlerin mükemmel karışımı, kilo yönetimi için hayati önem taşır. Bu kedi maması, kedinizin ideal kilosunu korumak için harika bir seçenektir. Kediniz kısa sürede oyuncu haline geri dönecektir.

Friskies Sterilised Somonlu Ve Sebzeli Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması 10 Kg

Friskies Sterilised Somonlu Ve Sebzeli Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması, kedinizin sağlıklı ve aktif kalması için ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlar. Hiçbir yapay renklendirici veya tatlandırıcı içermez. Aynı zamanda dengeli bir protein, yağ ve vitamin oranı içerir.

 • Üriner sistemi ve doğal savunmayı desteklemeye yardımcı olur.
 • Dengeli protein ve yağ oranı sayesinde kedinizin sağlıklı kilosunu korumasına yardımcı olur.
 • Gerekli besinleri ve mineralleri sağlamaya yardımcı olur.

Somon, kediniz için iyi olan protein açısından zengin bir besindir. Ayrıca yağsız kas gelişimini desteklemeye yardımcı olur. Göz ve kalp sağlığını koruyan taurin ile desteklenmiştir. Azaltılmış yağ oranı aşırı kilo alımını önler.

Whiskas Tavuklu Kisirlaştirilmiş Kedi Mamasi 1,4 Kg

Whiskas Tavuklu Kisirlaştirilmiş Kedi Mamasi, kısırlaştırılmış kediniz için besleyici bir mamadır. Yağ oranı düşüktür. İdrar yolu problemlerini ve diş çürümelerini önlemeye yardımcı olan gerçek tavuk içerir. Ayrıca kedinizin sağlıklı ve mutlu kalması için ihtiyaç duyduğu temel vitamin ve mineralleri içerir. Mama ayrıca daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olan pratik bir kullanıma sahiptir. Kısırlaştırılmış kediler için uygundur ve doğru miktarda tüketilmesi güvenlidir.

 • Dengeli miktarda protein, kalsiyum ve fosfor içerir.
 • Mama formülü ayrıca, dengeli ve sağlıklı bir beslenme sunmak için patentli çinko ve omega 6 yağ asitleri kombinasyonlarına sahiptir.
 • 1 yaş üzeri tüm kısırlaştırılmış kediler için uygundur.

 

Lavital Sterilised Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 12 Kg

Lavital Sterilised Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, kısırlaştırılmış kedinize, sağlıklı ve mutlu kalmasına yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğu tüm beslenmeyi sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. İdeal kilonun korunmasını sağlar ve enerji seviyelerini arttırır. Mama içeriği somon bakımından zengindir ve oldukça sindirilebilirdir. Ayrıca tüy yumaklarını önlemeye yardımcı olan yüksek oranda doğal lif içerir. Kalp sağlığı için önemli bir besin olan taurin içerir.

 • Yapay Renklendirici, tatlandırıcı veya koruyucu içermez.
 • %100 Tam ve dengeli.
 • Doğru mineral dengesi ile desteklenir.
 • Dengeli bir protein ve yağ oranı ideal kilonun korunmasına yardımcı olur.

 

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Köpek Eğitimi

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

Kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan kediler için en iyiler arasında N&D, Acana, Brit, Whiskas ve Pro Plan gibi markaların kısır kediler için özel üretilen çeşitleri yer almaktadır. Kedinizin günlük aktif olma, kilosu, yaşı ve diğer özelliklerine bakarak seçiminizi yapabilirsiniz. Yaşlı ve alerjisi olan kediler için özel bir ürün seçmeyi unutmamalısınız.

Kısırlaştırılmış kediler için mama formülü, doğru oranlarda protein ve yağ içerir. Yağ içeriği diğer mamalara oranla daha düşüktür. Çünkü Kısırlaştırılmış kediler, vücut ağırlıklarını kontrol altında tutmak için tasarlanmış özel diyetlere ihtiyaç duyarlar. Bu, yüksek miktarda lif, az yağlı ve orta düzeyde protein içeren özel beslenmeyi içerir. İştahları da ters oranla artar. Bu nedenle kalorisi düşük bir beslenme, sağlıklarını korumaları için gereklidir. Kısır kedi maması, kalori ve yağ bakımından düşük içeriğe sahiptir.

Kısır kediler, Kısırlaştırılmamış kedilere kıyasla özel beslenme gereksinimlerine ihtiyaç duyarlar. Erkek kedilerin mesane taşı geliştirmesi daha olasıyken, dişi kedilerin aşırı kilolu olma olasılığı daha yüksektir. Bu özel beslenme gereksinimleri için özel bir mama oluşturulur.

Kısırlaştırılmış kedi maması, daha düşük enerji içeriğine, daha düşük bir magnezyum seviyesine ve daha yüksek bir lif içeriğine sahiptir, bu da kilo kontrolü için faydalıdır. Aynı zamanda dengeli bir protein-yağ içeriğine sahiptir, böylece kediniz zayıf ve sağlıklı kalacaktır.

 

Kısır kedi maması, kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan kediler için özel üretilen bir mama çeşididir. Formülü farklı besinler içerebilir. Ancak dengeli vitamin, mineral oranına sahip olmalıdır. En önemlisi de düşük yağ içeriği ile ideal kiloyu korumalarını sağlamalıdır.

Kısırlaştırılmış kedi için mama seçiminde belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesi normal bir beslenme değildir. Metabolizmalarında değişiklik olduğu için beslenmeleri de vücut ihtiyaçlarına doğru yanıt vermelidir. Bu yüzden veteriner hekimin de tavsiyesi ile birlikte kısırlaştırılmış kediniz için doğru mamayı seçmeye özen göstermelisiniz.

 

Protein; her canlının en önemli besin ihtiyacıdır.  protein düzeyi ve kalitesi, ihtiyacı tam olarak karşılayacak özelliklerde ve hayvansal kaynaklardan sağlanmış olmalıdır.

 • Mineraller; kedi mamalarında bulunan magnezyum, fosfor ve kalsiyum mineralleri kısırlaştırılmış kedi mamalarında oldukça az kullanılmaktadır. Bu minerallerin az kullanılması kısır kedilerde rastlanan idrar yolunda taş oluşumunun önüne geçmektedir.
 • Yağ; kısır kedilerde besin ihtiyacında artış gözlemlenirken günlük enerji tüketiminde azalmaya rastlanır bu durumda kısır kedilerde kilo alımı oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kısır kedilerde yağ tüketimi kısır olmayan kedilerdeki yağ tüketiminden en az daha az olmalıdır. Bu yağ tüketimindeki azalma kısır kedi mamaları sayesinde kontrol altına alınmaktadır.
Kısırlaştırılmış kedilerde kuru mama tüketiminde tıpkı yaşlı kedilerde olduğu gibi kilogram başına 10 gram azaltılması önerilmektedir.
Kediler genel olarak ameliyattan önce en az 12 saat, ameliyattan sonra ise 12 – 24 saat boyunca mama yemezler. Kısırlaştırma sonrası bakım klavuzumuza göz atın.

Bir şey olmaz. Düzenli olarak yediği mama yavru kedi maması olmalı ama başka mama yoksa yiyebilir, sorun olmaz.

Benzer Kaynaklar

Yorum & Görüşünüzü Bildirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.