Kedilerin En Sevdiği En İyi 12 Tavuk Etli Kedi Mamaları

Tavuk etli kedi mamaları, minik can dostlarımız  için en çok tercih edilen protein depoları arasında yer almaktadir, Yetişkin, yavru ya da yaşlı kediler için ayrı ayrı üretilen tavuklu mamalar, sağlıklı bir sindirim sistemi için vazgeçilmez tercihtir.

Kedilerin En Sevdiği En İyi 12 Tavuk Etli Kedi Mamaları

Önerilmediği Durumlar

Önerilmediği Durumlar

Normal enerji gereksinimlerinden daha yüksek olmadığı sürece yetişkin kediler için uzun süreli kullanım

Fomül

Fomül

Tavuklu kuru kedi maması, yavru kedilerin gelişimsel ihtiyaçları için özenle formüle edilmiştir. Böylece yaşam için en iyi başlangıcı elde eden kediler tüm potansiyellerini kullanarak büyürler.

Sindirim Sistemi

Sindirim Sistemi

Yetişkin kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler

Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı

Kalp sağlığı için taurin ve böbrekleri ve mesaneyi desteklemek için dengeli mineraller içerir

Evcil hayvanın favorileri

Kedilerimizin besinsel ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek düzeydedir ve kedimizin günlük olarak ihtiyaç duyacağı, tüm besinleri sunmaktadır.

Acana Wild Prairie Tahılsız Tavuklu Ve Balıklı Kedi Maması 4,5 Kg

Kedilerin sağlığını korumak için özel besinlere ihtiyacı vardır. Bu besinlerden biri tavuk etidir ve bu kuru kedi maması ilk malzeme olarak harika tadı olan tavukla başlar. Acana Wild Prairie Tahılsız Tavuklu Ve Balıklı Kedi Maması, GDO’suz içeriklerden yapılan eksiksiz bir mamadır. Sağlıklı bir sindirim sistemi için doğal lif ve kedinizin bağışıklık sistemi için gerekli antioksidanları içerir. Meyveler ve özenle hasat edilmiş sebzelerin yanı sıra levrek gibi taze balıklar da dahildir.

 • Düşük miktarda karbonhidrat içerir ve lif bakımından zengindir.
 • Sindirim sağlığını geliştirmek için omega yağ asitleri ve probiyotikler açısından zengindir
 • Mama içeriğindeki ürünler tazedir. Paketlemeye verilen özen ile tazeliğini uzun süre korur.

ND Düşük Tahıllı Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1.5 Kg

ND Düşük Tahıllı Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, yetişkin kedinizin genel sağlığını destekleyen besleyici bir mamadır. Dolgu maddesi içermez, ana bileşen olarak tavuk içerir ve sağlıklı bir metabolizmanın korunmasına yardımcı olur. Ayrıca optimum sindirimi destekleyen benzersiz bir lif karışımına sahiptir. Vitamin ve mineral bakımından zengindir.

 • Kedinizin sindirim sistemini rahatlatan yüksek kaliteli malzemelerle üretilmiştir.
 • Kedinizin ideal kilosuna ulaşması için ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Tüy ve cilt sağlığını korur. Parlak ve sağlıklı tüylerin oluşumunu destekler.

Brit Care Hipoalerjenik Kitten Tahılsız Tavuk ve Hindili Yavru Kedi Maması 2 Kg

Tavuk eti kediler için oldukça faydalıdır. Sağlıklı kemikler için hayati önem taşıyan iyi bir kalsiyum ve fosfor kaynağıdır. Ayrıca tavuktaki protein, kedinizin kaslarını ve yumuşak dokularını güçlü tutar. Brit Care Hipoalerjenik Kitten Tahılsız Tavuk ve Hindili Yavru Kedi Maması, doğal ortamında yetişen tavuk ve hindinin en iyi kısımlarını içerir. Yavru kedinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini desteklerken parlak tüylere sahip olmasını sağlar. Mama formülü gerekli vitaminleri ve mineralleri ve taurini içerir.

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Protein oranı yüksek ve karbonhidrat oranı düşüktür.
 • Lif ve omega yağ asitleri bakımından da zengindir
 • Formülü, sindirim sağlığını desteklemek ve fiziksel kondisyonu en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

 

ND Prime Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Tahılsız Kedi Maması 10 Kg

ND Prime Tavuk ve Narlı Kısırlaştırılmış Tahılsız Kedi Maması, kedinizin sağlıklı bir yaşam tarzı için ihtiyaç duyduğu protein, yağ ve diğer besinleri sağlamak için tavuk içerir. Çeşitli sağlıklı yağlar ve besinler açısından zengindir. Bu bileşenler kedinizin sağlığı için iyidir. Yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır, fosfor ve sodyum oranı düşüktür. Zengin miktarda lif ve antioksidan içerir. Kediniz bu mamadan bol miktarda enerji alacaktır. Aynı zamanda sindirimi yüksek bir besindir.

 • Bağışıklık sistemini destekler ve hastalıklarla savaşmalarına yardımcı olur.
 • Kedinizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış tahılsız kuru mamadır.
 • Sindirilebilirliği yüksektir ve yapay renkler, tatlar veya koruyucular içermez.
 • Kedinizin derisini ve tüylerini beslemeye yardımcı olmak için özel bir omega-6 yağ asitleri karışımı içerir.

 

Pro Choice Pro 32 Sterilised Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 15 Kg

Pro Choice Pro 32 Sterilised Tavuklu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, son derece besleyicidir ve kısırlaştırılma operasyonu geçirmiş olan kedilerin ihtiyaçları için uzun araştırmalar sonucunda beslenme uzmanları tarafından formüle edilmiştir. Yüksek kaliteli protein, dengeli mineraller ve vitaminler ile kalp için gerekli bir amino asit olan iyi miktarda taurin içerir. Ayrıca yağsız kas oluşturmaya yardımcı olan yüksek kaliteli proteinin bir bileşeni olan Dl-metionin açısından da zengindir. Bu mama sağlıklı ve güzel bir cildi korumak için Omega-3 ve -6 yağ asitleri içerir.  Alerjisi olan kediler için iyi bir seçimdir. Kedi tüyündeki alerjen miktarını azaltmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

 • İdeal kilonun korunmasını sağlar.
 • Kedilerin aktif bir yaşama sahip olmalarını destekler.
 • Lezzetli ve besleyicidir.

 

Whiskas Junior Tavuklu Yavru Kedi Mamasi 300 Gr

Whiskas Junior Tavuklu Yavru Kedi Maması, yavru kediler için besleyici ve dengeli bir mamadır. Yavru kedinin hayati sistemini desteklemek için yüksek protein ve bol miktarda sağlıklı yağ içerir. Yavru kedinizin güçlü ve sağlıklı bir vücut geliştirmesi için ihtiyaç duyduğu tüm temel besinlere sahiptir. Kalsiyum, taurin ve E Vitamini açısından zengindir. Ayrıca yavru kediler için harika bir seçenektir.

 • İçerdiği besinler, kedinizin kalbi, derisi ve eklemlerinin sağlığı için optimize edilmiştir.
 • Plak oluşumunu önlemeye ve idrar yolu sağlığını korumaya yardımcı olan gevrek bir dokuya sahiptir.
 • Veteriner hekimler tarafından tavsiye edilmektedir.
 • Dolgu maddesi içermez, bu nedenle kediniz sağlıklı büyümesi için gereken temel besinleri alacaktır.

 

Pro Plan Tavuklu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması 1.5 Kg

Pro Plan Tavuklu ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması, yetişkin kediler için mükemmel olan tahılsız bir kuru mama çeşididir. Yüksek tavuk içeriği ve daha yüksek protein içeriği, kedinizin ihtiyaç duyduğu enerjiyi almasına yardımcı olur. Mama formülü veterinerler ve hayvan beslenme uzmanları tarafından seçilen antioksidanların hassas karışımından oluşur.  Kedinizin sağlığı ve mutluluğu için mükemmel bir seçimdir. Ana bileşen olarak lezzetli somon balığı içeren bu mama, kedinizin sağlıklı ve uzun süreli kilosunu koruması için ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlar. Aynı zamanda parlak tüyler, sağlıklı dişler ve nefesin desteklenmesine yardımcı olur.

 • Omega 3 ve 6 yağ asitleri içerir.
 • Protein açısından da yüksektir ve kalp-sağlıklı taurin içerir.

 

Royal Canin Light Weight Care Diyet Kedi Maması 1,5 kg

Sağlıklı vücut ağırlığını korumak, kedinizin genel sağlığı için çok önemlidir. Bu nedenle dengeli beslenme sağlamak en iyisidir. Royal Canin Light Weight Care Diyet Kedi Maması kalori içeriği, benzer kedi mamalarına kıyasla düşüktür ve bu da kedinizin daha uzun süre tok hissetmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek düzeyde protein ve düşük düzeyde yağ içerir. Protein içeriği ayrıca kedinizin yağsız kas kütlesini korumasına ve aşırı beslenmeyi önlemesine yardımcı olur.

 • Kilo almaya meyilli yetişkin kediler için özel olarak tasarlanmıştır
 • Pptimal sağlığı destekler
 • Kaliteli beslenme sağlarken ideal kiloya sahip olmalarını destekler.

Orijen Kitten Tahılsız Tavuklu Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması 5,4 Kg

Orijen Kitten Tahılsız Tavuklu Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması, tüm yaşam evrelerindeki kediler için dengeli bir diyettir. Bir kedinin vücudu ve cildi için iyi olan yüksek oranda hayvansal protein içerir. Orijen ayrıca tavuk ve hindinin yanı sıra diğer et ve balık kaynaklarını da içerir.

 • Uygun oranda Omega 6 ve kalsiyum içerir.
 • Kedinizin kalp sağlığı ve sindirim sistemi için idealdir.
 • Yüksek kaliteli protein, sağlıklı yağlar ve sebzelerle dengelenir.
 • Karbonhidrat oranı düşüktür ve ayrıca yapay tatlar içermez.

Purina Cat Chow Tavuklu Hindili Yetişkin Kedi Maması 15 Kg

Purina Cat Chow Tavuklu Hindili Yetişkin Kedi Maması, besin açısından zengin bir kuru mamadır. Tüy yumaklarını kontrol etmeye yardımcı olan doğal bir lif karışımına sahiptir. Ayrıca güçlü kasları desteklemeye yardımcı olan 25 temel vitamin ve mineral içerir. Doğru sayıda kalori sağlayan tavuk ve diğer sağlıklı malzemelerle yapılır. Tavuk ve hindi proteininin yanı sıra kedinizin aktif kalmasına yardımcı olabilecek küçük av bileşenleri içerir.

 • Besleyici olarak eksiksiz ve dengelidir.
 • Gerekli vitamin ve mineralleri içerir ve yetişkin kediler için uygundur.
 • Zengin bir tada sahip, tahıl içermeyen bir formül içerir.
 • İdeal kilonun korunmasına destek verir.

 

Whiskas Tavuklu Sebzeli Yetişkin Kedi Mamasi 14 Kg

Whiskas Tavuklu Sebzeli Yetişkin Kedi Mamasi, kedinizin ihtiyaç duyduğu besinler açısından zengindir. Tam ve dengeli oranda yetişkin kedi mamasıdır. Bu nedenle ek gıdaya ihtiyaç duyulmaz. Mama formülü, sağlıklı kemikler ve dişler için D vitamini ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca sağlıklı bir tüy için omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir. Aynı zamanda güçlü, sağlıklı bir vücut için kalsiyum ve fosfor içerir.

 • Güçlü kemikleri ve dişleri ve sağlıklı bir tüy yapısını destekleyen vitamin ve minerallerle doludur.
 • Bağışıklık sistemini koruyan antioksidanlar da dahil olmak üzere bir kedinin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayacak şekilde formüle edilmiştir.
 • Düşük karbonhidrat ve yüksek kaliteli protein içerir

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Köpek Eğitimi

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

Tavuk eti kediler için hem lezzetli hem de besleyicidir. Bu nedenle kedi sahipleri tavuklu kedi mamaları tercih edebilir. En iyi tavuk etli kedi maması kedilerin yaşam evresi ve diğer özellikleri göz önünde bulundurulduğunda değişebilir. Ancak Acana, Orijen, N%D, Purina, Whiskas gibi kaliteli firmaların çeşitli tavuk eti içeren kedi mama çeşitleri bulunmaktadır. Seçim yaparken veterinerinize danışarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Kediler seçici canlılardır. Ancak tavuk içeren kaliteli bir mamaya asla hayır diyemezler. Kısırlaştırılmış kediler genellikle Pro Choice 32 sterilised kedi maması tercih ederken yavru kediler Whiskas Junior kuru kedi mamasına bayılır. Bu yüzden kediler için en iyi seçenek değişebilir. Burada önemli olan kedinizin ihtiyacı olan ürüne ulaşmanızdır. Fiziksel özellikler ve tıbbi durumunu göz önünde bulundurarak seçimler yapmalısınız.

Kedilerimizin besinsel ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek düzeydedir ve kedimizin günlük olarak ihtiyaç duyacağı, tüm besinleri sunmaktadır. Tavuk ya da kuzu etinden elde edilen mamalarının, hangisinin kedi için daha uygun olduğunu söylemek doğru değildir, Et çeşidinden ziyade, kedimiz için önemli olan mamanın kalitesidir. Ayrıca kedimizin farklı gıdalar alabilmesi için, problemsiz bir şekilde et çeşidini arada bir değiştirmek mümkündür.

Yorum & Görüşünüzü Bildirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.