En İyi Kedi Malt Macunları

Bir maltın ne kadar kaliteli olduğunu anlamak için içeriğine bakmalısınız, Maltın bitkisel ürünlerden, vitaminlerden ve minerallerden oluşması gerekmektedir, Kalitesiz malt macunu içerisinde yüksek oranda şeker içerir. Şeker maltı evcil hayvanlarımızın kolayca yemesini sağlar ancak birçok olumsuzluğu da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden maltın içeriğinde şeker olmamasına dikkat edin.

En İyi Kedi Malt Macunları

Kedi macunu ne işe yarar?

Yiyeceklerin ve yalanma sonucu boğazda biriken tüylerin bağırsaklardan kolayca taşınıp dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca kusma yolu ile de dışarı atılmasına yardımcı olur.

Sağlık

Sağlık

Kedi multi vitamin paste içerisinde bulunan 12 çeşit vitamin sayesinde kedinizin deri, tüy sağlığı desteklenir tüy yumağı oluşumu en aza iner. Metabolik gelişimi hızlandırarak sindirimin kolay geçmesine yardımcı olur. Ayrıca malt içerisinde bulunan vitamin çeşitleri bağışıklık sistemini de güçlenmesine yardımcı olur.

Mutluluk

Mutluluk

Tüy yumağı engelleyici kedi macunu, evcil hayvanınızın kusmasını engelleyen bir üründür. Macun, tüylerin sadece bağırsak yoluyla dışarı atılmasını sağlayarak kedinizin daha konforlu bir yaşam sürmesine imkan tanır.

Kullanımı

Kullanımı

Gün içerisinde fındık büyüklüğünde verilmelidir, Eğer kedi maltı yemiyorsa, patilerine ya da ağzının kenarına sürülebilmektedir. Çünkü temizlemek için her türlü yalayacaktır.

Gimcat Malt Soft Extra Tüy Yumağı Attıran Kedi Macunu 20 gr

Gimcat Malt Soft Extra Tüy Yumağı Attıran Kedi Macunu, tüy yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olan yenilikçi bir formüldür. Kedinizin sindirim sisteminin tahrişleri önlemesine yardımcı olan malt, keten tohumu yağı, selüloz ve beta-glukan içerir. Ayrıca kedinizin maması için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Gimcat Malt Soft Extra Tüy Yumağı Attıran Kedi Macunu;

 • Kolayca sindirilir. Sindirimi zor yemek artıklarının geçişini kolaylaştırır.
 • Bağırsakların ve midenin mukoza zarlarını korur.
 • Tüylerin bağırsak tıkanıklıklarına neden olmasını önler.
 • Parlak ve canlı tüyler oluşumuna destek verir.

Macunu doğrudan tüpten besleyebilir, buzdolabında veya derin dondurucuda saklayabilirsiniz.

Gimcat Kedi Macunu Gastroıntestınal Paste 50Gr

Gimcat Kedi Macunu Gastroıntestınal Paste, gastrointestinal sistem sağlığını destekleyen çeşitli aktif maddeler içeren lezzetli bir atıştırmalıktır. Sağlıklı bağırsak bakterilerini destekleyen bir prebiyotik olan psyllium kabuğu ve normal sindirimi destekleyen beta-glukan içerir. İçeriği test edilmiştir.

Gimcat Kedi Macunu Gastroıntestınal Paste;

 • Sindirime destek verir.
 • Cilt ve tüy sağlığını korur.
 • Gastrointestinal rahatsızlıkları önlenmesine destek verir.

Tüy yumağı, kediler arasında yaygın bir sorundur. Neyse ki birden fazla çözümü vardır. Düzenli tımar ve fırçalama yeterli değildir. Bu nedenle Gimcat Kedi Macunu gibi Tüy Yumağını Önleyen Mide Dostu En İyi Kedi Maltlarından destek alabilirsiniz.

Trixie Kedi Maltı 100Gr

Trixie Kedi Maltı, sindirim sürecine yardımcı olan kediler için özel bir mamadır. Ayrıca tüy yumağı oluşumunu da engeller. Kedilere öğün aralarında verilebilir. Ayrıca, tımar seansları sırasında saçları yutmaktan kaçınmalarına yardımcı olur. Bu kedi maması, öğünler arasında bir tedavi olarak da verilebilir.

Trixie Kedi Maltı;

 • Tımar sırasında tüy yutmamalarına destek verir.
 • Yutulan tüylerin atılmasını sağlar.
 • Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur.
 • Tüy yumağı oluşumunu önler.

Ürün, kedi sahiplerinin kullanımını kolaylaştıran kullanışlı bir tüp içinde yer almaktadır. Kedi çimine güvenli bir alternatiftir.

Gimcat Anti Hairball Tüy Yumağı Önleyici PeynirliKedi Ödül Macunu 50 gr

Gimcat Anti Hairball Tüy Yumağı Önleyici Peynirli Kedi Ödül Macunu, kedinize tüy yumağı konusunda destek vermek için özel olarak formüle edilmiştir. Doğal bileşenlerle yapılan bu ürün, yutulan tüylerin doğal geçişini desteklemeye yardımcı olur. Ayrıca, tüm tüy tiplerine uygun olacak şekilde yapılmıştır.

 • Deri sağlığının korunmasını sağlar.
 • Tüylerin bakımlı ve canlı olmasına destek verir.
 • Tüy yumağı oluşumunu engeller ve yutulan tüy yumaklarının doğal geçişini destekler.
 • Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar.

Beaphar Malt Bits Tüy Yumağı Attıran Malt Macunlu Kedi Ödülü 35 gr

Beaphar Malt Bits Tüy Yumağı Attıran Malt Macunlu Kedi Ödülü, kediler için karşı konulmaz bir atıştırmalıktır. Gerçek malttan yapılan bu lezzetli ikramlar, kedinizin sağlığı için de iyidir.  Kullanımı da oldukça kolaydır. Torbalar tekrar kapatılabilir. Böylece kediniz kalan kısmın boşa gitmesi konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak.

Beaphar Malt Bits Tüy Yumağı Attıran Malt Macunlu Kedi Ödülü;

 • Tüy yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olan somon aromalı lezzetli bir ikramdır.
 • Yutulan tüylerin bağırsaklardan geçmesine yardımcı olmak için özel olarak üretilmiştir.
 • Sindirim sisteminin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
 • Kedinizin beslenmesi için harika bir besin takviyesidir.

Beaphar Duo Malt Paste 100 Gr Kıl Yumağı Önleyici

Beaphar Duo Malt Paste 100 Gr Kıl Yumağı Önleyici, kediniz için tüy yumağı oluşumunu önlemeye yardımcı olan lezzetli bir ikramdır. Yutulan kılların bağırsaklardan geçmesine yardımcı olmak için özel bileşenler içermektedir. Malt macunu,  sindirim sisteminin sağlıklı kalmasına destek verir. Böylece kedinizi mutlu eder ve tüy yumağı oluşmasını önler. Ayrıca, kedinizin beslenmesi için mükemmel olan bir besin takviyesidir.

 • Tüylerin atılmasını sağlar.
 • Tüy oluşumunu engeller.
 • İçeriğindeki taurin sayesinde kalp ve göz sağlığını destekler.
 • Cilt ve tüy sağlığını olumlu yönde etkiler.

Veterinerler tarafından tavsiye edilmektedir. Parlak ve canlı tüylerin oluşumunu sağlar. Kedinizin mutlu bir şekilde beslenmesine destek verir.

 

Miamor Cream 6×15 Gr Peynirli Malt

Miamor Cream Peynirli Malt, tüy topaklarının atılmasını sağlar ve sindirime destek verir. Ürün, kalsiyum ve taurin içeren lezzetli bir ikramdır. Kedinizin beslenme ihtiyaçları için özel olarak formüle edilmiştir. Ayrıca koruyucu, şeker ve renklendirici içermez.

 • Tüy yumağını oluşumunu önler.
 • Sindirim sistemini destekler.
 • Lezzetli ve sağlıklı bir sıvı atıştırmalıktır.

Versele Laga Oropharma Anti Hairball 100 Gr

Kedinizin tüy yumağı nedeni ile sık sık öğürdüğünü ya da kustuğunu görüyorsanız, Versele Laga Oropharma Anti Hairball kullanmayı düşünmelisiniz. Bu ürün kedinizin tüy yumaklarından kurtulmasına yardımcı olabilir. Sağlıklı bir sindirim sistemi sağlamak için çeşitli bileşenler içerir.

Doğal olan bu ürün, yutulan tüylerin vücuttan atılmasını teşvik ederek midede tüy yumağı oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bağırsak geçişini de destekler. Formülü, tüy yumaklarını, bunlara eşlik eden sık öğürme ve kusmayı önlemek için iyi olan uzun lifli malt ve selüloz içerir.

 • Tüy yutulması nedeni ile oluşan öksürmeyi, öğürmeyi ve kusmayı önler.
 • Mide içinde tüy topağı oluşumunu engeller.
 • Sindirim sistemini destekler.

 

Trixie Tüy Yumağı Önleyen Kedi Malt Macunu 240 gr

Trixie Kedi Maltı 100G (Immünoglobulin&Prebiyotik)

*Petibom.com satış verilerine dayanmaktadır.

Size Yardımcı Olabilmek için Çalışıyoruz.

Petibom Mağazaları, kedi ve köpek maması beslenmeleri ötesinde köpeğinizin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak sağlık ve zindelik ürünleri ve hizmetleri sunar.

Pet Kuaför

Pet Kuaför

Evcil hayvanınızın sağlığını ilk sıraya koyan pet kuaför.

Rezervasyon Yap

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Sahip olduğunuz köpeğin size yoldaşlık etmesini, onunla yaşama alanlarınızda uyum halinde olmanızı ve gerekli eğitimleri almasını sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Köpek Eğitimi

Veteriner Hizmetleri

Veteriner Hizmetleri

Minik can dostlarımıza en iyi en uygun hizmeti veriyoruz. Acil Veteriner Kliniği. Acil Müdahale , Teşhis ve Tedavi Hizmetleri , Röntgen , Kısırlaştırma Hizmeti vermekteyiz.

Çok Yakında

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul İçi Aynı Gün Teslim Mama

İstanbul içerisinde tüm kedi ve köpek mama ve ürünlerinde aynı gün teslimat ile hizmet veriyoruz. Sİz sipariş verin biz aynı gün teslim edelim.

İstanbul Aynı Gün Teslimat

Sıkça Sorulan Sorular

Malt beslenmeyi de destekleyen bir üründür. Uzmanlar günde bir defa kedilere verilebileceğini belirtmektedir. Kedinizin patisine 4 cm büyüklüğünde malt sürebilirsiniz. Kediniz tüpü yalayarak tüketirse ne kadar malt verdiğinizi kontrol etmeniz zor olabilir.

Güncel olarak 2023 yılının veterinerler tarafından önerilen kedi malt markaları arasında Trixie, Gimcat, Spectrum, Beaphar, Miamor yer almaktadır. En iyi kedi macunu seçeneklerini daraltmak için içerik, kedinizin tıbbi geçmişi gibi özellikleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kediler günlük tımarlarını yaparken bir miktar kıl yutar. Özellikle uzun tüylü kediler için kıllar birbirine yapışır ve zamanla midede tüy yumağı oluşumuna neden olur. Bu oluşumlar önlenmezse bağırsak tıkanıklığı, kabızlık ve daha pek çok soruna neden olabilir. Bu nedenle kedi maltı tüketimi kediniz için çok önemlidir.

 • Kedi maltı çeşitli şekillerde satılmaktadır.
 • Gün içerisinde fındık büyüklüğünde verilmelidir.
 • Eğer kedi maltı yemiyorsa, patilerine ya da ağzının kenarına sürülebilmektedir. Çünkü temizlemek için her türlü yalayacaktır.
 • Kedi maltı ne işe yarar yazımıza göz atmanızda fayda var.
 • Bir maltın ne kadar kaliteli olduğunu anlamak için içeriğine bakmalısınız.
 •  Maltın bitkisel ürünlerden, vitaminlerden ve minerallerden oluşması gerekmektedir.
 •  Kalitesiz mal içerisinde yüksek oranda şeker içerir. Şeker maltı evcil hayvanlarımızın kolayca yemesini sağlar ancak birçok olumsuzluğu da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden maltın içeriğinde şeker olmamasına dikkat edin.

Benzer Kaynaklar

Yorum & Görüşünüzü Bildirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.