Dünyanın En Pahalı Kedi Cinsleri

Kediler dünya üzerinde en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasındadır ve her sene neredeyse yüz binlerce kedi yeni sahipleri tarafından sahiplenmektedir. Bununla birlikte yeme içme ve bakım gereksinimlerine karşılık kedi maması ve araç gereçleri için harcanan rakamlar milyon dolarları bulmaktadır. Görünen o ki, dünya evcil hayvan endüstrisi harcamaları giderek büyüyerek milyar dolarlara ulaşacağı tahmin edilmektedir. Zira söz konusu evcil hayvanımızın mutluluğu olduğunda çoğu zaman hiçbir masraftan kaçmayız ve en kaliteli mamalardan, en eğitici oyuncaklara varıncaya kadar harcamalar yaparız.

Varlıklı evcil hayvan sahipleri, nadir kedi ırklarını satın almak ve onları yetiştirmek için yüksek ücretler ödemeye hazırdırlar. Bir kediyi pahalı yapan; nadir bir ırk olmasının yanında kürk yapısı, göz rengi ve mizaç yapılarıdır. On milyonlarca eve arkadaşlık ve rahatlık getiren kediler her geçen gün insanlar tarafından daha fazla talep görüyor ve dünyanın en popüler evcil hayvanlarından birine dönüşüyor.

Aşağıda, dünyanın en pahalı kedi ırklarını bulabilirsiniz. Bunlar, safkan olarak dünya genelinde nadir bulunabilen, üstelik çoğuna Türkiye’de pek rastlanılmayan kedilerdir. İlgi duyduğunuz en pahalı kedi cinslerini görüntüleyebilir, tüm karakteristik özelliklerine göz atabilir, vücut yapılarını ayrıntılarıyla birlikte inceleyebilir, bakım, eğitim ve sağlıkları hakkında pratik bilgileri okuyabilirsiniz.

Hatırlatmak isteriz ki; dünya genelinde barınaklarda ve gönüllü sahiplendirme sitelerinde kalıcı bir yuva arayan çok sayıda kedi bulunmaktadır. Özellikle de barınaklarda yardıma ve sıcak bir yuvaya ihtiyaç duyan birçok kedi bulunuyor. Satın almak yerine sahiplenerek sizler de onları mutlu edebilirsiniz.

Son Eklenenler