En Uysal Kedi Cinsleri

Kabul edelim ki, bir sonraki evcil kedimizi seçerken çok ama çok zorlanırız. Minik bir kedicik sahiplenmek üzereyken kürk yapılarını, göz renklerini, mizaç yapılarını inceler genetik bir sağlık sorunu var mı diye bakar dururuz. Ancak şu bir gerçek ki, her ne olursa olsun tüm kediler benzersiz dış görünüşleri ve mizaç yapılarıyla oldukça sevimli ve evlerimiz için büyük bir neşe kaynağıdırlar.

Genel bir kanı, kedilerin köpekler kadar kolay eğitilebilir bir canlı olmadıkları yönündedir. Ancak en hırçın bir kedi bile belli bir oranda uysallaşabilmektedir. Bununla birlikte dünya genelinde birçok uysal mizaçlı kediler de bulunmaktadır. Üstelik yüksek zekâ seviyeleri ve sahiplerine olan bağlılıklarıyla beraber kolay eğitilebilir olmaları onları en uysal kediler yapmaktadır.

Uysal olmakla kalmayıp, çocuklarla ve aynı ev içerisinde diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinebilen bu sınıftaki kediler her ev için ideal birer ev arkadaşıdırlar. En uysal kedi cinslerinin hangisi olduğunu merak ediyorsanız, Petibom olarak detaylı bir araştırma ve analiz sonrası ortaya çıkardığımız aşağıdaki uysal kedi ırklarına göz atabilirsiniz. En uysal kedilere şimdi göz atın, mizaç yapılarını detaylıca inceleyin ve evinizin yeni üyesini hemen seçin.

Son Eklenenler

Uysal Kediler Hakkında Sıkça Sorulanlar

British Shorthair ,Scottish Fold favorilerimiz arasındadir.

Kedilerin detay sayfasında ortalama fiyatları hakkında elimizden geldiğince bilgilendirme yapmaya çalıştık fakat satın almanız yerine sahiplenmenizi öneriyoruz..

Siyam kedileri en popüler (ve en şirin!) kedi ırklarından biri olmasına rağmen, aynı zamanda en acımasız oldukları konusunda genel bir fikir birliği vardır

Sfenks. Sphynx gibi tüysüz kedi ırkları, allerjenler den endişe duyan kedi bakmak isteyenler için genellikle ilk tercihtir.

Siyam , Habeş ,Maine Coon , Siamese, Abyssinian ,Ragdoll , Sphynx, İran (Persian ) Kedisi, Burmese , Birman ,Scottish Fold olarak ön görülmektedir.