Evde Beslenebilecek Kediler

Evcil hayvanlar evimizin en değerli üyelerinden ve ne zaman bir evcil hayvandan bahsedilse ilk olarak akla köpekler ve kediler geliyor. Hele bir de yalnız yaşıyorsanız, en sadık dostunuz, ev arkadaşınız ya da hayat arkadaşınız kesinlikle evcil hayvanınız oluyor.

Çocuklarda hayvan, doğa, yaşam ve dolayısıyla insan sevgisinin aşılanmasına aracılık eden kediler, insanların da yaşamının ayrılmaz bir parçası. Köylerde, kırsal kesimde yaşayanların özellikle fareleri uzaklaştırmak, diğer zararlı hayvanları kovmak için besledikleri kediler, şehir hayatında insanların yalnızlıklarını dindiriyor, onlara can yoldaşı oluyor. Ancak evimize herhangi bir evcil hayvan ya da kedi alacaksak bunun ev ortamına, insanlarla bu kadar yakın ve iç içe yaşamaya uygun olmaları gerekiyor.

Siz veya aileniz için ömür boyu harika dostlukların kurulabileceği, sevecen ve son derece sadık kedilere göz atın. Evde beslemeyi düşündüğünüz kedi cinsini görüntüleyerek karakteristik özelliklerine göz atabilir, vücut yapılarını ayrıntılarıyla birlikte inceleyebilir, eğitim ve sağlıkları hakkında pratik bilgileri okuyabilirsiniz.

İşte hemen her evde beslenebilen kedilerde en ideal evcil hayvan alternatifleri.

Son Eklenenler

Ev Kedileri Sıkca Sorulan Sorular

Kedilere ev yemekleri arasında neleri verebileceğinize dair bilgileri kediler ne yer yazımızda yer verdir detaylı..

İnsan sınıfı mamaları için mevcut yazımızı okumaya başlayın oldukca uzun!

Çevrimiçi incelemelere ve kendi çok seçici ev kedilerimize göre, bunlar piyasadaki en iyi ev kedisi mamalarından bazıları.

  • ND
  • Acana
  • Royal Canin
  • Proplan

Kediler, beslenmelerini dengelemek için meyve ve sebzelere ihtiyaç duymazlar . Aslında, kediler zorunlu etoburlardır