En Zeki Kedi Cinsleri

Kedilerin, köpekler kadar kolay eğitilebilir canlı olmadıkları düşünülür. Oysa en hırçın kedi bile bir noktaya kadar eğitilebilmektedir. Genel olarak bakılacak olursa, kedilerin diğer bazı hayvanlarla karşılaştırıldığında oldukça zeki hayvanlar olduğu açıkça görülür. Bu kategoride yer verdiğimiz kediler, yüksek zekâ seviyesine sahip, oyuncu, sahiplerine karşı sevgi dolu uysal kedilerden oluşmaktadır.

Bu mizaç yapısına sahip kedileri tanımlamak hiç de zor değildir. Onları, aynı ev içerisinde diğer evcil hayvanlarla iyi geçiniyor olmalarıyla, yeni durumlara, yeni çevrelere, yeni kişilere uyum sağlamasıyla ve oyuncu yapılarıyla kolayca zekâ seviyelerini tahmin edebiliriz. Bu sınıfa giren kedilerin algıları yüksektir ve ilgilerini çeken her şeyi gözleriyle tarayıp patileriyle kontrol ederler. Sahiplerine olan bağlılıkları sayesinde de onlardan gelecek her türlü komutu büyük bir istek ve hevesle yerine getirirler. Bu da onları kolay eğitilebilir kılmakla birlikte sahiplerinin ve diğer ev halkının işlerini hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

Şaşırtıcı derecede aktif olsalar da, çekmeceleri karıştırıp yüksek yerlere çıksalar da, bu mizaç yapısına sahip kediler pek çok kedi yetiştiricisi tarafından ilgi görmektedir. En zeki kedi cinslerini görüntüleyin, diğer kişilik özelliklerini filtreleyin ve evinizin bir sonraki yeni üyesine karar verin. İşte karşınızda en zeki kediler!

Son Eklenenler