Siyah Kedi Cinsleri

Kara kediler hakkında yapılan bir araştırmada; %29’luk bir oranda siyah kedilerin, henüz ilk defa evcil bir kedi sahiplenmek isteyen aileler tarafından tercih edildiğini göstermektedir. Oranın bu denli fazla olması, siyah yavru kedi ve siyah yetişkin kedilerin son derece sağlıklı olmalarından kaynaklanmaktadır. Söz konusu bu rakam tüm kedi popülasyonu içerisinde gayet iyi bir oran!

Sağlıklı bir cins olmalarının yanı sıra, evde beslenmek için tercih edilen siyah kedilerin kökeni, şık tüyleri, büyük ve parlak gözleri dışında bazı birkaç öne çıkan farklılığından dolayı da oldukça fazla ilgi görmektedir. Kara kediler genel itibariyle birçok nedenden dolayı kedi severler için son derece ilgi çekicidir.

Siyahın birçok tonu gibi, kara kedi ırkları da benzersiz karakteristik özellikleri, farklı davranış türleri ve görece kolay bakım gereksinimleri nedeniyle tercih edilir. Evinize harika bir yeni üye katmak istiyorsanız aşağıda paylaştığımız kara kedi türlerine göz atın ve hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Eklenenler